×

11 największych noworodków, które przyszły na świat. Rekordzista ważył prawie 9 kg!

Dzieci, które przychodzą na świat, mierzą mniej więcej 55 centymetrów, a ich waga w chwili narodzin wynosi od 2,5 do 4,5 kilogramów. Zaznaczamy przy tym, że jest to średnia, ponieważ waga i rozmiar zamieszczonych na poniższych zdjęciach niemowląt, znacznie od niej odbiega. Co najciekawsze, nie wszystkie te „maleństwa” przyszły na świat przez cesarskie cięcie!

Oto lista ośmiu największych i najcięższych noworodków, jakie udało nam się znaleźć. Ranking został sporządzony od ważącego najmniej do ważącego najwięcej dziecka. Ostatnie z nich jest naprawdę ogromne!

1. Jasleen – 6,1 kg

Kiedy Jasleen przyszła na świat w 26 lipca 2013 roku w Lipsku w Niemczech, ważyła 6,1 kg i mierzyła 57 cm. Dziewczynka bardzo szybko zyskała miano największego noworodka w historii kraju.

2. Maxime Marin’s – 6,16 kg

Ta mała dziewczynka jest największym dzieckiem, które urodziło się w Hiszpanii w sposób naturalny. Po przyjściu na świat ważyła ponad 6 kilogramów, przez co ustanowiła nowy rekord.

EPA

3. Joel Brandon Jr. – 6,35 kg

Kiedy Joel Brandon Jr. przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie, ważył dokładnie 6,35 kg.

Ostatnie USG przed narodzinami mojego syna wykazało, że będzie ważył około 6 kg. Kiedy się urodził, nie mogłam uwierzyć własnym oczom… Moje dziecko spędziło tydzień na oddziale intensywnej terapii noworodków z powodu problemów z oddychaniem. Dzisiaj jest już szczęśliwym i w pełni zdrowym dzieckiem – mówi mama chłopca

4. Avery Ford – 6,4 kg

Mama tego „maleństwa” dowiedziała się o ciąży dopiero w 35 tygodniu! Ciężko to sobie wyobrazić, zważywszy na fakt, że Avery jest uważane za największe, urodzone na Florydzie dziecko.

5. Firdous Khatun’s Baby – 6,7 kg

Kiedy mama Firdousa trafiła do szpitala, aby urodzić swoje dziewiąte dziecko, nikt nie podejrzewał, że uda jej się urodzić tak szybko – „maleństwo” przyszło na świat po 15 minutach. Szybko też okazało się, że Firdous jest najcięższym dzieckiem urodzonych w Indiach.

6. Stephon Hendrix Louis-Jean – 6,7 kg

Stephon to piąte dziecko w rodzinie. Chłopiec przyszedł na świat w 2011 roku i pobił 18-letni rekord największego dziecka o około 0,5 kilograma.

7. JaMichael – 7,2 kg

W 2011 roku Janet Johnson urodziła ważącego 7,2 kg JaMichaela. Chłopiec został uznany za największe dziecko urodzone w Teksasie.

8. Sammisano Otuhiva – 7,61 kg

Sammisano Otuhiva urodził się w San Francisco w sierpniu 2014 roku. Chłopiec bardzo szybko został okrzyknięty największym dzieckiem, które przyszło na świat w Kalifornii.

9. Ademilton dos Santos – 7,7 kg

Ademilton przyszedł na świat w 2005 roku i jest uznawany za najcięższego chłopca, który urodził się w Brazylii.

10. Nadia Khalina – 7,8 kg

Dziewczynka o imieniu Nadia, ważyła 7,8 kilograma, kiedy przyszła na świat. Urodziła się 26 września 2007 roku w syberyjski mieście Barnaul.

11. Dziecko urodzone w Indonezji – 8,7 kg

Kobieta z Indonezji urodziła 8,7 kilogramowe dziecko – waga równa wadze rocznego szkraba. W tym przypadku nie obyło się bez cesarskiego cięcia.

Może Cię zainteresować