×

9-latka spróbowała naleśnika przygotowanego przez tatę. Chwilę później straciła przytomność

9-letnia Nainika Tikoo była uczulona na nabiał. Była, ponieważ zmarła niedługo po ugryzieniu naleśnika z owocami, którego przygotował dla niej tata. Jeden kęs wystarczył, aby dziewczynka zrobiła się „niebieska”, zemdlała i już nigdy więcej się nie obudziła.

Tata dziecka robił co mógł, aby uratować życie córki.

I choć pogotowie przybyło na miejsce w ciągu zaledwie 7 minut, ratownicy medyczni nie zdołali wybudzić dziewczynki. 9-latka odeszła dzień później po tym, jak jej serce przestało bić.

To prawdziwy koszmar, z którym będziemy musieli żyć do końca naszych dni – powiedziała mama dziewczynki, Lakshmi Kaul.

Wiedzieliśmy, że jest uczulona na nabiał i ma astmę. Mieliśmy jeden poważny incydent w ciągu 9 lat życia naszej córeczki. Nie pomyśleliśmy, że tak niewielki kęs może okazać się dla niej śmiertelnie niebezpieczny… – wspomina mama.

Strata dziecka spowodowała, że Lakshmi stworzyła organizację, która ma na celu podnoszenie świadomości odnośnie reakcji alergicznych.

Średnio jedno na troje dzieci żyjących w Wielkiej Brytanii jest podatne na alergię. Część z nich ma wyjątkowo ciężkie reakcje alergiczne, co w najgorszym przypadku może przyczynić się do śmierci… Dopiero śmierć naszej córki otworzyła nam oczy na ten ogromny, śmiertelnie niebezpieczny problem. Chcemy przyczynić się do wsparcia badań nad alergikami w Wielkiej Brytanii, aby nikt więcej nie musiał przeżywać tego samego, co my – wyznaje Lakshimi.

Alergicy nie mają łatwego życia. Muszą uważać na to, co wywołuje u nich skutki uboczne. Niestety, tym razem zakończyło się to rodzinną tragedią.

Możemy mieć tylko nadzieję, że ta historia otworzy oczy innym osobom i da do zrozumienia, że uczulenie może być co dla niektórych śmiertelnie niebezpieczne.

Może Cię zainteresować

zamknij