×

Nagranie z wypadku samochodowego w Elżbietowie. Zginęło 5 osób!

Koszmarny wypadek w Elżbietowie: mały samochód osobowy nie miał żadnych szans w zderzeniu z rozpędzoną ciężarówką. Zginęło pięć osób – dwie dorosłe kobiety oraz troje dzieci. Do sieci trafiło przerażające nagranie z momentu tragedii.

Koszmarny wypadek w Elżbietowie

Skrzyżowanie ul. Trakt św. Jana Pawła II z ul. Królewską na granicy między Elżbietowem a Szymanowem to skrzyżowanie z bardzo dobrą widocznością. Wystarczy spojrzeć na znaki, by wiedzieć, kto ma na nim pierwszeństwo. A mimo to we wtorek w południe doszło na nim do ogromnej tragedii.

Osobowa skoda, która wjeżdżała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, wjechała wprost pod rozpędzoną ciężarówkę. Oślepienie słońcem? A może zasłabnięcie? Na razie policja bierze pod uwagę różne scenariusze. Dla osób postronnych wydaje się to zaskakujące, że akurat w tym miejscu doszło do takiej tragedii.

Według wstępnych ustaleń kierująca osobówką 47-latka wymusiła pierwszeństwo. Kierowca ciężarówki nie miał szans, żeby wyhamować. Po uderzeniu zmiażdżona osobówka wypadła z drogi i zatrzymała się dopiero 20 metrów dalej. W środku uwięzione zostały ciała pięciu ofiar – dwóch dorosłych kobiet (kierująca pojazdem miała 47 lat, jej pasażerka 39 lat) i trójki dzieci w wieku 4,7 i 9 lat. U najmłodszego z dzieci ratownicy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety na próżno.

Koszmarny wypadek w Elżbietowie
Facebook

Jak doszło do tragedii? Wstrząsające nagranie

Wiemy już, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policja nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących okoliczności tragedii, jednak do sieci trafiło wstrząsające nagranie, na którym zarejestrowano moment, w którym doszło do wypadku. Wideo pochodzi z pojazdu, który jechał tuż za ciężarówką, ok. 150 metrów za nią.

Na nagraniu widzimy, że w momencie, gdy ciężarówka zbliża się do skrzyżowania, z prawej strony nadjeżdża skoda, która porusza się z dosyć dużą prędkością. Kobieta za kierownicą zachowuje się, jakby to ona miała w tej sytuacji pierwszeństwo. Nie hamuje. Tuż po wypadku kierowca ciężarówki zatrzymuje się, żeby udzielić pomocy.

Tragiczny wypadek pod Sochaczewem. 5 ofiar śmiertelnych. Uważajcie na siebie (…) Zaznaczam od razu, że nie jesteście od rekonstrukcji wypadków drogowych i powstrzymajcie się od werdyktów, kto był winny. Od badania przyczyn takich zdarzeń są biegli, a nie domorośli eksperci internetowi. Ku przestrodze

– napisał prowadzący profil „Grześ Ratownik” na Facebooku, który wczoraj wieczorem zamieścił nagranie.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij