×

Wyciekło nagranie z pobicia Dominika Sikory. Widać, jak napastnik zadaje mu śmiertelny cios

29-letni Dominik Sikora zmarł po tym, jak został pobity w Poznaniu. Trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Lekarzom nie udało się go uratować. Obecnie władze poszukują sprawcy pobicia, 42-letniego Olgierda Michalskiego.

Dominik Sikora pobity ze skutkiem śmiertelnym

Zapaśnik Dominik Sikora nie żyje. Zmarł w wyniku urazu jakiego doznał w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 stycznia). To wtedy 42-letni mężczyzna zaatakował Dominika

Kamery monitoringu zarejestrowały wyjście Dominika z lokalu. Widać, że ruszył za nim mężczyzna z dwoma kobietami. W rozmowie z Gazetą Wyborczą trener „Sobieskiego” Antoni Obrycki poinformował:

[Dominik Sikora – przyp. red.] został pobity. Prokuratura wyjaśni pewnie okoliczności, ale wszystko na to wskazuje, że doszło do jakiejś bójki, Dominik trafił do szpitala z obrzękiem mózgu. Nie udało się go uratować. Jesteśmy załamani, nie wiemy co powiedzieć i robić w tej sytuacji. To ogromny cios dla jego bliskich, dla nas, klubu i dla mnie. Mam nadzieję, że policja znajdzie tych, którzy go pobili

Policja zidentyfikowała napastnika

Organom ścigania udało się zidentyfikować napastnika w osobie 42-letniego Olgierda Michalskiego. Jest on obecnie poszukiwany za pobicie Dominika Sikory. 

Upubliczniono zdjęcie mężczyzny oraz wystawiono za nim list gończy. Jak czytamy na stronie poznańskiej policji:

W związku ze śmiercią Dominika Sikory poszukujemy Olgierda Michalskiego. Każda osoba, która zna miejsce pobytu tego mężczyzny może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – tel. +48 796 658 459. Funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo otrzymali zgodę Prokuratury na opublikowanie zdjęcia podejrzanego i podanie do publicznej wiadomości jego danych personalnych. Wniosek o list gończy jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Otrzymanie listu gończego umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski.

Nagranie z monitoringu

Policji udało się dotrzeć do jednego z nagrań z prywatnej kamienicy. Pokazuje ono dokładnie, jak doszło do pobicia i co działo się dalej. Na filmie widać moment, kiedy Dominik otrzymuje cios w głowę. Zapaśnik upada i uderza głową w bruk, a napastnik ucieka z miejsca zdarzenia.

10 lutego na poznańskim Miłostowie miała miejsce uroczystość pogrzebowa sportowca. Rodzina nie może pogodzić się ze stratą Dominika.

Jeśli ktoś widział Olgierda Michalskiego, proszony jest o kontakt z policją

Poszukiwany za pobicie Dominika Sikory
Wielkopolska Policja
Nagranie z pobicia DOminika Sikory
Imgur
Źródła: www.se.pl, www.tvp.info
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij