×

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu podejrzanego o pobicie Dominika Sikory! Wydano list gończy

Poszukiwany za pobicie Dominika Sikory

Wielkopolska Policja

Poszukiwany za pobicie Dominika Sikory został rozpoznany przez policję i funkcjonariusze proszą o pomoc w jego ujęciu wszelkie osoby, które coś wiedzą.

Napaść na młodego sportowca

Dominik Sikora został pobity, a po kilku dniach zmarł w wyniku obrażeń. W nocy w niedzielę 26 stycznia doszło to tragicznego zdarzenia. Kamery monitoringu zarejestrowały wyjście Dominika z lokalu. Widać, że ruszył za nim mężczyzna z dwoma kobietami. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” trener Sobieskiego Antoni Obrycki poinformował:

Prokuratura wyjaśni pewnie okoliczności, ale wszystko na to wskazuje, że doszło do jakiejś bójki, Dominik trafił do szpitala z obrzękiem mózgu. Nie udało się go uratować. Jesteśmy załamani, nie wiemy co powiedzieć i robić w tej sytuacji. To ogromny cios dla jego bliskich, dla nas, klubu i dla mnie. Mam nadzieję, że policja znajdzie tych, którzy go pobili.

Teraz policja wydała list gończy za mężczyzną, który prawdopodobnie pobił młodego sportowca.

Poszukiwany za pobicie Dominika Sikory

Policja związku z prowadzonym śledztwem otrzymała zgodę na publikację wizerunku podejrzanego oraz wystawienie za nim listu gończego:

W związku ze śmiercią Dominika Sikory poszukujemy Olgierda Michalskiego. Każda osoba, która zna miejsce pobytu tego mężczyzny może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – tel. +48 796 658 459. Funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo otrzymali zgodę Prokuratury na opublikowanie zdjęcia podejrzanego i podanie do publicznej wiadomości jego danych personalnych. Wniosek o list gończy jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Otrzymanie listu gończego umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski.

Według niektórych internautów podejrzany miał już konflikt z prawem. Funkcjonariusze liczą na szybkie ujęcie 42-latka.

Źródła: www.fakt.pl, www.se.pl, poznan.wyborcza.pl, tenpoznan.pl
Fotografie: Wielkopolska Policja (miniatura wpisu), Facebook, Wielkopolska Policja

Polecane

Może Cię zainteresować