×

Nagranie księdza influencera z brudną szklanką wywołało w sieci prawdziwą burzę

Nagranie księdza influencera wywołało oburzenie w sieci. Mężczyzna stwierdził, że kobiety, które uprawiają seks przed ślubem są jak brudne szklanki. Dlaczego nie użył podobnego porównania w stosunku do żyjących w rozpuście mężczyzn?

Religia w sieci

Media społecznościowe w ostatnich latach stały się miejscem pracy nie tylko dla blogerek modowych i akwizytorów tzw. sprzedaży polecającej, ale także polem działalności religijnych influencerów. Za najpopularniejszego duchownego w sieci bez wątpienia uchodzi ojciec Adam Szustak, który od wielu lat prowadzi na swoim youtubowym kanale ewangelizację.

W jego ślady poszło wielu młodych ludzi, którzy nie zawsze mają równie szczere i dobre intencje. Należy bowiem pamiętać, że księża również dopuszczają się grzechów i nie należy podchodzić do ich wypowiedzi w sposób bezkrytyczny.

Jednym z katolickich influencerów, który cieszy się sympatią młodych ludzi jest ksiądz Jakub Piątkowski, który aktywnie udziela się w serwisie TikTok. Dla liczącej prawie 40 000 ludzi społeczności, duchowny nagrywa zabawne filmy, w których pokazuje swoje życie i jednocześnie zachęca do życia zgodnego z normami chrześcijaństwa.

W jego działaniach nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt w jaki sposób ksiądz wypowiada się na temat bliźnich. Wielu internautów poczuło się urażonych słowami, które wypowiedział w jednym z ostatnich filmów.

Nagranie księdza influencera

Niedawno na profilu salezjanina ukazało się nagranie, w którym duchowny poruszył temat czystości przedmałżeńskiej. Nie ulega wątpliwości, że w ogarniętym seksualizacją świecie mało kto, nawet wśród społeczności chrześcijańskiej, stosuje się do tej normy.

Mimo to księża nie przestają zachęcać do zachowania wstrzemięźliwości seksualnej przed ślubem. Niestety sposób, w jaki robi to ks. Piątkowski jest niedopuszczalny. Duchowny za pomocą metafory powiedział, że żaden mężczyzna nie chce mieć żony, która w przeszłości uprawiała seks z innymi.

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem.

Co ciekawe, duchowny nie wspomniał ani słowem o kwestii utrzymania czystości przedmałżeńskiej przez mężczyzn. Czy jego zdaniem kobiet nie powinno interesować czy ich partnerzy są równie „czystą szklanką”? 

Oburzenie internautów

Ksiądz tłumaczył, że jego nagranie stanowi nawiązanie do treści publikowanych przez inną użytkowniczkę serwisu. Dziewczyna miała w obraźliwy sposób wypowiadać się na temat osób niepodzielających jej przekonań religijnych. Była nawet określana mianem religijnej fanatyczki.

Duchowny wyjaśnił dokładniej, co ma na myśli przyrównując kobiety do czystych bądź brudnych szklanek.

Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze – może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże.

Pod filmem zaroiło się od komentarzy zbulwersowanych internautów. Wiele kobiet poczuło się zranionych na skutek wypowiedzi duchownego. Ich zdaniem stanowczo przesadził, a co gorsza tworzy podziały między ludźmi, które w kościele nie powinny mieć miejsca. 

Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża.

Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem.

Ostatecznie młody ksiądz umieścił w sieci sprostowanie:

@jakubsdb

Do WSZYTSKICH ##jezus ##religia ##dlaciebie ##christian ##salezjanie ##dc ##foryou ##jaramniewiara

♬ Sentimental – Piano Masters

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

zamknij