×

Billie Eilish cierpi na ciężką chorobę. Piosenkarka będzie się z nią zmagać do końca życia!

Gwiazda nastolatek zmaga się z chorobą i to taką, która zostanie z nią do końca życia. Jednak zwalczyła ją w pewnym stopniu i bez problemu radzi sobie w codziennych czynnościach.

YouTube

Młodociana gwiazda

Billie Eilish bo o niej mowa, to promieniująca gwiazda muzyki. Wychowywała się w Highland Park w Los Angeles w rodzinie aktorów i muzyków. Była kształcona w domu. W wieku 8 lat zaczęła uczęszczać do lokalnego chóru, a w wieku 11 lat – pisać własne piosenki, wzorując się na swoim starszym bracie Finneasie.

Ten rok zdecydowanie należał do Billie Eilish, a ogłoszone niedawno nominacje do nagród Grammy 2020 tylko potwierdzają, że nastolatka z Los Angeles namieszała na rynku muzycznym najbardziej ze wszystkich wykonawców. Choć do samej gali zostało jeszcze bardzo dużo czasu i może okazać się, że to wcale nie Billie Eilish opuści Staples Center w Los Angeles z największą liczbą statuetek, to jednak autorka hitu Bad Guy już teraz może postrzegać się jako niezaprzeczalną zwyciężczynię. Wraz ze swoim bratem, Finneasem O’Connellem, Billie zgarnęła aż 11 nominacji do nagród Grammy 2020.

Zmaga się z chorobą od wielu lat

Jak sama przyznała w mediach społecznościowych, z kłopotliwymi tikami, którymi charakteryzuje się to zaburzenie, zmaga się już od dzieciństwa. Dziewczyna cierpi na zespół touretta. Jest wrodzone zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych. Billie ma to szczęście, ze występują u niej tylko tiki ruchowe, bez werbalnych, które głównie składają się z wulgaryzmów.

To coś, z czym żyję od zawsze. Wszyscy z mojej rodziny, moi przyjaciele i inni bliscy o tym wiedzą. To nic dziwnego. Nigdy wcześniej nie mówiłam o tym głośno, bo nie chciałam, żeby mnie to definiowało, na zasadzie: Billie Eilish – ta dziewczyna z syndromem Tourette’a. Mam sposoby na to, żeby pozbyć się tików. Kiedy mam nagrywany wywiad, z reguły wycinają pytania. W związku z tym, chwila, kiedy je zadają to dla mnie czas, by wyrzucić to z siebie. Był jednak jeden taki wywiad, gdzie nie powiedzieli mi, że nie mają zamiaru wycinać pytań. Podczas ich zadawania, zaczęłam się poruszać. Każdy uznał, że to zabawne, powstało nawet wiele kompilacji z tym momentem. A to po prostu były tiki – przyznała.

Internauci tworzą całe kompilacje w których umieszczają wszystkie tiki piosenkarki. Przykład przedstawiamy poniżej:

Sama zainteresowana stwierdziała, że dla niej nie są „zabawne”, jednak nie podjęła się walki z nimi. Uważa, że prędzej czy później znudzi im się szukanie jej tików. P oraz pierwszy o swojej chorobie poinformowała za pomocą swojego instagrama, prawie rok temu.

Lubicie jej muzykę? Czy jej wyznanie sprawiło, że inaczej postrzegacie utalentowaną młodą gwiazdę?

Źródła: www.radiozet.pl, www.eska.pl, www.eska.pl
Fotografie: YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij