×

Wyznanie mamy porwanej 14-latki. „Najgorsza była ta kobieta. Podobno ona…”

Światło dzienne ujrzało poruszające wyznanie mamy porwanej 14-latki z Poznania. Jak sama przyznała, żałuje, że nie zapobiegła uprowadzeniu i skrzywdzeniu jej córki. Zdaje sobie jednak przy tym wszystkim sprawę, że nikt nie mógł wcześniej tego przewidzieć.

Porwanie 14-latki z Poznania, które poruszyło Polskę

W miniony piątek 14-latka została porwana spod Biedronki w Poznaniu. Dwóch mężczyzn wciągnęło 14-latkę do BMW na oczach zrozpaczonej matki, która miała zawiadomić o zdarzeniu policję. Tak mówi pierwotna wersja wydarzeń. Ta ostateczna jest nieco inna.

Jej koleżanka powiedziała mi, co się stało i wtedy zaalarmowałam policję

– mówi matka nastolatki.

Wyznanie mamy porwanej 14-latki
epoznan.pl

Półtorej godziny później funkcjonariusze znaleźli poszukiwane BMW w Złotnikach pod Poznaniem. W samochodzie odnalazła się również uprowadzona nastolatka, która, jak się okazało, przeszła przez ten czas przez prawdziwe piekło.

Miała częściowo ogoloną głowę, zgolone brwi. Sprawcy rozebrali ją do naga i przypalali papierosami. Zmuszano ją też do wykonania tzw. innej czynności seksualnej

— relacjonuje mł.insp. Andrzej Borowiak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Kto uprowadził 14-latkę z Poznania i jaki był powód?

Choć ciężko w to uwierzyć, w porwaniu uczestniczyło pięć osób: 39-letnia Paulina K. oraz czworo nastolatków, w tym dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz chłopcy w wieku 14 i 17 lat. Jaki był powód porwania 14-latki z Poznania? Chodziło o zniszczonego przez młodą dziewczynę e-papierosa i wynikający z tego dług w wysokości 20 zł. Ponadto 14-latka miała wulgarnie nazywać Paulinę K.

Wyznanie mamy porwanej 14-latki

Matka uprowadzonej Kasi jest przekonana, że porwaniem dowodziła 39-letnia Paulina K. i 17-letni Alan O. Wcześniej 14-latka miała znać jedynie córkę kobiety.

To ona i ten 17-letni Alan zrobili mojej córce najwięcej krzywdy. Najgorsza była ta kobieta. Podobno ona miała romans z Alanem. On był pod jej wpływem

– mówi w wywiadzie dla Faktu matka dziewczynki, która wciąż nie może uwierzyć w to, co stało się jej córce.

Wyznanie mamy porwanej 14-latki
TVN24

Gdy matka zaczęła pokazywać, gdzie nastolatce wygolono włosy, ręce bezwładnie jej opadły. Widać było, że sprawia jej to ogromny ból. Co więcej, kobieta zdradziła, że jej córka wyszła w poniedziałek ze szpitala do domu, ale wciąż jest w kiepskiej formie psychicznej i fizycznej. Zarówno ona, jak i matka są pod stałą opieką psychologa.

Fakt zapytał również, czy powód porwania, który obiegł media, był rzeczywistym powodem?

Tak poszło o tego e-papierosa. Wiedziałam o tym, że jest taki konflikt, ale kto by pomyślał, że z takiego powodu, ci ludzie zrobią mojej córce coś tak strasznego. Gdybym tylko to wiedziała, bez wahania dałabym im te pieniądze, by uchronić moje dziecko

– mówi Faktowi mama Kasi.

Sprawcy zostali zatrzymani

Dziś 14-latka może już spać spokojnie, bowiem policja zatrzymała całą piątkę. 39-letnia Paulina K. i 17-letni Alan O. zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

wyznanie mamy porwanej 14-latki
Fakt

Ponadto Paulina K. prawdopodobnie straci też prawa rodzicielskie do całej trójki swoich dzieci (najmłodsze ma dopiero 7 lat). Pozostała trójka: dziewczyny w wieku 13. i 14 lat oraz 14-letni chłopak zostali umieszczeni w młodzieżowym schronisku. Grozi im pobyt w zakładzie poprawczym. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Źródła: www.fakt.pl, epoznan.pl
Fotografie: epoznan.pl (miniatura wpisu), epoznan.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij