×

Mycie włosów raz na tydzień? Nowy trik z TikToka robi furorę w sieci!

Narzekasz na zbyt szybko przetłuszczające się włosy? Teraz mycie włosów raz na tydzień staje się realne! Wszystko dzięki pewnej tiktokerce.

Przetłuszczające się włosy

TikTok jest pełen szalonych trendów, które są niesamowicie rozchwytywane w tej aplikacji. Jednak to wyzwania cieszą się największą popularnością. Niektóre kończą się tragicznie, jak np. benadryl challenge. Ale są też takie, które mogą pomóc nam w codziennym życiu.

Każda kobieta posiada własne nawyki dotyczące dbanie o swoje włosy. Niektóre myją je stosunkowo rzadko, a inne zmuszone są nawet codziennie. Wszystko po to, aby zachować ich świeżość. W końcu przetłuszczone włosy nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Niektórzy jednak nie przepadają za tą rutynową czynnością. Zwłaszcza, że zabiera ona czas, który moglibyśmy spożytkować na inne czynności. Dlatego przed wyjściem najczęściej decydujemy się sięgnąć po tzw. „suchy szampon”. Jednakże nie zmienia to faktu, że włosy i tak w końcu się przetłuszczą. Nawet najdroższe szampony z drogerii temu nie zapobiegną.

Okazuje się, że istnieje znacznie skuteczniejszy i tańszy sposób na pozbycie się tego problemu. Genialna metoda ujrzała światło dzienne dzięki wyzwaniu na TikToku.

Mycie włosów raz na tydzień? Teraz jest to możliwe!

Do nietypowego wyzwania w serwisie społecznościowym zachęciła swoje obserwatorki TikTokerka @Annatocks. Jej metoda polega na 10 prostych krokach, dzięki którym po szampon i odżywkę sięgniemy dopiero po kilku dniach. Pomoże w tym naturalna płukanka z domowych składników, którą trzeba zastosować przed umyciem włosów.

Na początek należy dokładnie rozczesać włosy, co pozwoli usunąć martwe kosmyki, złuszczony naskórek oraz przylegające do łusek kosmetyki. Następnie na tak przygotowaną skórę głowy i całą długość włosów należy nałożyć oczyszczającą płukankę składającą się z:

  • sz­klan­ki go­rą­cej wo­dy,
  • ły­żecz­ki so­dy oczysz­czo­nej,
  • ły­żecz­ki octu jabł­ko­we­go.

Po tym należy odczekać minutę i zmyć domowy kosmetyk za pomocą wody. Na koniec wystarczy dwukrotnie umyć czuprynę ulubionym szamponem i zaaplikować odżywkę na same końce.

Tiktokerka Anna Felton zapewnia, że pełen zabieg wystarczy wykonać raz w tygodniu. Efekty widać już po pierwszym zabiegu.

@annatocksthe complexities of hair-washing #hair #hairtutorial #eyeslipsface #beauty #challenge #fyp #over30 #neverfitin♬ Take Your Man – Mahogany LOX

Źródła: www.tiktok.com, www.papilot.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować