×

Morderca Kristiny otrzymał status więźnia niebezpiecznego. Trafił do specjalnej celi

22-letni Jakub A., który jest podejrzany o morderstwo 10-letniej Kristiny, trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Stamtąd został jednak przetransportowany do innego zakładu karnego. Powodem okazał się być fakt, że morderca otrzymał status więźnia niebezpiecznego.

Morderca otrzymał status więźnia niebezpiecznego

Wczoraj komisja penitencjarna zadecydowała o tym, żeby mężczyźnie nadać status tzw. więźnia niebezpiecznego. W chwili obecnej Jakub A. osadzony jest w jednym z zakładów karnych przystosowanych do przebywania w nim tej kategorii więźniów – wyznaje ppłk Elżbieta Krakowska

Cela, w jakiej przebywa aktualnie 22-latek, różni się od typowych cel

Jest jednoosobowa, ma stały monitoring, a do tego kontrolowana jest znacznie częściej niż inne cele – tak bywa praktycznie zawsze w przypadku osób podejrzanych o przestępstwo takie jak zabójstwo dziecka. Bardzo ograniczone spacery w wyznaczonym miejscu mają z kolei w jego przypadku miejsce tylko i wyłącznie pod wzmocnionym dozorem służb.

Ruch osadzonego tzw. niebezpiecznego po terenie jednostki ograniczony jest do niezbędnego minimum. Jak każdy inny więzień Jakub A. ma możliwość kontaktu z wychowawcą, psychologiem oraz lekarzem – dodaje ppłk Elżbieta Krakowska

Taka kolej rzeczy ma zapewnić bezpieczeństwo, a także właściwy przebieg postępowania prokuratorskiego.

Morderca otrzymał status więźnia niebezpiecznego

TVN24

Zarzuty

Prokuratura postawiła 22-latkowi dwa zarzuty – zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Może Cię zainteresować

zamknij