×

Jeśli dzwoni do Ciebie Twój własny numer, lepiej nie odbieraj. To oszustwo!

Wiele osób nie odbiera telefonu, kiedy na jego ekranie pojawia się numer zastrzeżony lub numer, z którym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia, a to tylko dlatego, że często nie mamy ochoty rozmawiać z kolejnym telemarketerem czy inną, nieznaną nam bliżej osobą. Co jednak, jeśli zadzwoni do Ciebie Twój własny numer?! Wzbudzi to Twoją ciekawość? Prawdopodobnie tak, jednak nie daj się nabrać!

Okazuje się, że jest to jedno z najnowszych oszustw, które może stanowić zagrożenie dla Twoich danych osobowych. Jeśli więc kiedykolwiek otrzymasz połączenie z własnego numeru telefonu, NIE ODBIERAJ!

popularne.pl

Kiedy oszuści namawiają Cię do podania danych osobowych w celu ich ochrony, rachunek za połączenie rośnie – oczywiście zapłacić za niego będziesz musiał Ty.

Dla własnego spokoju i bezpieczeństwa lepiej sprawdzaj rachunek telefonicznie każdego miesiąca, aby upewnić się, że nie ma na nim żadnych niespodzianek. Jeśli są, nie odbieraj już więcej połączeń od tych numerów, które je dla Ciebie zaserwowały i pamiętaj, bądź ostrożny, bo oszustów i naciągaczy nie brakuje.

Może Cię zainteresować

zamknij