×

Oszuści wykorzystują koronawirusa do naciągania nieświadomych ludzi! Nowa metoda krętaczy!

Jak widać chęć zysku jest ważniejsza od godności ludzkiej. Oszuści wykorzystują koronawirusa jako straszak na nieświadomych ludzi!

Oszuści wykorzystują koronawirusa

Czy można być bardziej bezczelnym? Oszuści wykorzystują obecną pandemię wirusa, aby okraść niczego nieświadomych ludzi. Masowo są rozsyłane wiadomości, że rzekomo zgodnie ze specustawą prywatne środki z naszych kont zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zawierają link, który ma powstrzymać państwo przed zabraniem funduszy.

Jest to oszustwo mające okraść was z waszych pieniędzy! Żadna regulacja nie umożliwia zabierania prywatnych pieniędzy obywateli!

Niestety to dość znana metoda naciągania, która jak widać wciąż jest skuteczna. Po otrzymaniu takiej wiadomości ofiara klika w link i się loguje. W ten sposób oddaje oszustom dane do swojego konta, a ci następnie czyszczą je do zera bądź wykorzystują w inny sposób. Często także kradną oni dane personalne, które mogą później wykorzystać np. biorąc kredyty na niczego nieświadome osoby.

Później ta osoba musi walczyć w banku bądź sądzie i udowadniać, że nie brała takowego kredytu. Wiąże się to jednak z kosztami oraz ogromnym stresem. W dzisiejszych czasach jesteśmy niezwykle podatni na manipulacje związku z tym, że przyzwyczailiśmy się do wygody korzystania z telefonu oraz aplikacji bankowych.

Wystrzegajcie się podejrzanych wiadomości i weryfikujcie je na oficjalnych kanałach państwowych bądź bankowych!

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować