×

Nietypowa modlitwa o zatrzymanie epidemii. W całym kraju zabiją dzwony!

Modlitwa o zatrzymanie epidemii, o którą apelował do wiernych na całym świecie papież Franciszek będzie u nas nietypowa. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski 25 marca o godz. 12 zabiją dzwony w całej Polsce.

Modlitwa o zatrzymanie epidemii

W odpowiedzi na prośbę zwierzchnika Kościoła, przewodniczący KEP opublikował komunikat, w którym prosi, aby w dniu dzisiejszym, w samo południe w całej Polsce zabiły kościelne dzwony.

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Arcybiskup Stanisław Gądecki poprosił Polaków, aby „łączyli się duchowo” z duszpasterzami poprzez odmawianie konkretnych modlitw w domowym zaciszu. Zaapelował, aby 25 marca o godzinie 12:00 we wszystkich polskich kościołach zabrzmiały dzwony.

Podał także, którą modlitwę, oprócz wcześniej wymienionych należy odmówić w południe.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Zwiastowanie Pańskie

25 marca, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem przypada w kościele katolickim święto Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia czczona jest tajemnica wcielenia Syna Bożego. Święto jest pamiątką objawienia się Marii Archanioła Gabriela i zapowiedzi narodzenia się Jezusa Chrystusa. Moment zwiastowania upamiętniają modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i „Anioł Pański”.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij