×

Nie żyje 21-letnia modelka! Zginęła tragicznie w Australii podczas robienia wyjątkowego zdjęcia

Próba uchwycenia piękna przyrody zakończyła się dla młodej modelki tragicznie. Dziewczyna wraz grupą znajomych planowała podziwiać wschód słońca. Niestety wybrali teren, gdzie nie powinni nawet przebywać…

Chwila nieuwagi w trakcie zdjęcia

Madalyn Davis to 21-letnia brytyjska modelka, która dużo podróżowała. 11 stycznia pojechała z grupą przyjaciół, aby zobaczyć przepiękne klify Diamond Bay na wschodnich przedmieściach Sydney. Po nocy spędzonej na imprezie chcieli zobaczyć wschód słońca.

Około godz. 6.30 znajomi Madalyn zauważyli, że modelka zaginęła. Wtedy wezwano pomoc. Okazało się, że kobieta weszła na sam klif, aby zrobić selfie na swojego Instagrama i wtedy musiała spaść prosto do wody.

Służby ratunkowe za pomocą Twittera poinformowały o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej kobiety. Niestety ich finał nie był szczęśliwy.

Tragiczne skutki

Jak ustaliły służby ratownicze modelka zginęła robiąc selfie. Jej ciało wyłowiono 4 godziny później, czyli około 10:30. Według jej kanałów mediów społecznościowych na Instagramie, Facebooku i YouTube, Davis z Lincoln była kosmetyczką specjalizującą się w rzęsach. Podróżowała po Tajlandii i Bali, a następnie wyjechała do Australii.

Znaki ostrzegawcze umieszczone przez lokalne władze, Waverley Council, zachęcają ludzi do trzymania się z dala od krawędzi klifu.

W rozmowie z agencją prasową Reuters burmistrz Waverley Paula Masselos powiedział:

W tej chwili ściśle współpracujemy z policją. Podnieśliśmy już wysokość naszych ogrodzeń, dodaliśmy dodatkowe wielojęzyczne oznakowanie.

Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie i burmistrz zapowiada, że planuje jeszcze bardziej zabezpieczyć teren przed niechcianymi turystami…

Selfie jako zaburzenie psychiczne

Według badań Marka D. Griffithsa z Uniwersytetu w Nottingham i Janarthanana Balakrishnana z Thiagarajar School of Management w Indiach, obsesyjne robienie sobie selfie to rodzaj zaburzenia psychicznego. Należy jednak dodać, że zaburzenie to nie to samo, co choroba psychiczna.

Zaburzeniem określamy u zdrowych osób jako krótkotrwały i szybko przemijający stan psychiczny. W przypadku cierpienia na jakąś chorobę, zaburzenie może być niebezpieczne i długotrwałe. Warto także dodać, że robienie selfie bywa zabójcze. W okresie między październikiem 2011 a listopadem 2017 roku śmierć w trakcie robienia tego typu zdjęcia poniosło aż 259 osób. To więcej niż w wyniku ataku dzikich zwierząt, np. rekinów.

Czy warto tak ryzykować?

Źródła: www.spidersweb.pl, www.rp.pl, www.bbc.com, thelincolnite.co.uk, www.o2.pl, www.theguardian.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Pixabay, Instagram

Może Cię zainteresować