×

Modelka przyznała się do aborcji w młodym wieku: „Rób, co musisz”

Modelka przyznała się do aborcji. Jak ujawnia, nie żałuje swojej decyzji. Po niej urodziła troje zdrowych i chcianych dzieci.

Nieplanowana ciąża

26-letnia April Geary jest narzeczoną amerykańskiego wokalisty Robina Thicke. Jest on między innymi współautorem utworu „Blurred Lines”, w którego teledysku przechadzała się nago nasza rodaczka Emily Ratajkowski.

April jest modelką i influencerką. Na Instagramie obserwuje ją 179 tysięcy fanów. Ostatnio wystawiła ich tolerancję na próbę, wyznając, że przed laty poddała się aborcji. Jak wyjaśniła, wtedy czuła, że nie jest ani w odpowiednim związku, wieku, ani w odpowiednim czasie swojego życia, by decydować się na rodzicielstwo. Decyzję o ujawnieniu tego faktu modelka motywuje chęcią wewnętrznego oczyszczenia:

Wiedziałam, że nie będę w stanie zapewnić temu dziecku dobrego życia.

Modelka przyznała się aborcji

Do kliniki aborcyjnej udała się samotnie. W Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka April, aborcja do 12 tygodnia jest legalna we wszystkich stanach. Po zabiegu jej ówczesny partner odebrał ją i zawiózł na lotnisko. Modelka zapewnia, że z perspektywy czasu nie żałuje swojej decyzji:

Rób, co musisz. To twoje ciało. To twoje życie.

Po aborcji  urodziła troje zdrowych dzieci. Córka Mia przyszła na świat na początku 2018 roku, rok po niej Lola. W grudniu 2020 roku urodził się syn Luca.

Doświadczenie April Geary jest udziałem wielu kobiet. Część z nich przyznaje się do dokonania aborcji, część woli to trzymać w tajemnicy. Jak ostrożnie szacuje CBOS, w Polsce co czwarta kobieta w którymś momencie swojego życia przerwała ciążę i na te statystyki nie ma wpływu prawo, próbujące regulować kwestię aborcji.

Od środy 27 stycznia aborcja  w Polsce jest zakazana za wyjątkiem sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa lub zagraża życiu lub zdrowiu ciężarnej. Zdaniem organizacji kobiecych, orzeczenie TK nie wpłynie na ilość aborcji wśród Polek. Może za to mieć fatalny i długofalowy wpływ na przyrost naturalny w Polsce, który i tak ostro pikuje w dół.

W 2020 roku w Polsce zanotowano najniższy przyrost naturalny od czasów II wojny światowej. Z danych GUS wynika, że pod koniec 2020 roku w kraju mieszkało 38 268 tys. osób, czyli aż o 115 tys. mniej niż rok wcześniej. Jak przestrzegają członkowie Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk:

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji może prowadzić do dalszego opóźniania decyzji o urodzeniu dziecka, a nawet rezygnacji z realizacji pragnień prokreacyjnych.

Źródła: www.instagram.com, kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować