×

Modelka o bardzo wysokim IQ. Niektórzy nadal widzą w niej „głupią blondynkę”

Modelka o bardzo wysokim IQ udowadnia, że można być jednocześnie piękną i mądrą. Candice Kloss ma 136 IQ, ale zdecydowała, że nie zamierza kontynuować kariery naukowej, ponieważ jej to nie interesuje. Zamiast tego, pracuje jako fotomodelka. Odważnie wygina się do zdjęć i prezentuje półnagie ciało.

Walka ze stereotypami

Przez wiele lat panowało przeświadczenie, że kobiety pracujące jako modelki są puste i głupie. Ten stereotyp stopniowo odchodzi w niepamięć, ale wciąż nie brakuje osób, które postrzegają modeling jako branżę przepełnioną niezbyt mądrymi osobami. Życie Candice Kloss to najlepsze świadectwo tego, że między urodą oraz inteligencją nie istnieje żaden związek.

Na instagramowym profilu kobiety możemy znaleźć wiele, wyzywających zdjęć, na których Kloss ubrana jest wyłącznie w skąpą bieliznę. Zdecydowanie nie jest to ubiór typowy dla ślęczącego nad książką geniusza. Mimo to, modelka może się poszczycić nieprawdopodobnie bystrym umysłem.

Candice Kloss od siedemnastego roku życia należy do organizacji Mensa, skupiającej ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Do tego grona należy zaledwie 145 tysięcy osób z całego świata. IQ modelki wynosi aż 136. Zabrakło jej zaledwie czterech punktów, aby można było nazywać ją geniuszem. I choć może się poszczycić niebywałymi osiągnięciami, to nadal wielu ludzi widzi w niej tylko „głupią blondynkę”.

Niektórzy wątpią w jej wysokie IQ, sugerując, że przynależność do Mensy nie może być prawdą. Może ich zdaniem na naszą inteligencję składa się także wygląd, który wyraża, co chcemy pokazać sobą światu?

Modelka o bardzo wysokim IQ

Candice chętnie udziela wywiadów, w których opowiada o tym, jak to jest być członkiem Mensy. Modelka wyznała jakiś czas temu, że już w czasach szkolnych nauka przychodziła jej z łatwością. Zawsze zdobywała bardzo wysokie oceny z przedmiotów ścisłych. Nie miała najmniejszych problemów z przyswajaniem wiadomości.

Teraz jednak, pracując jako modelka rzadko opowiada o swoich osiągnięciach naukowych. Stara się unikać epatowania swoim IQ, ponieważ wie, że wielu mężczyzn tego nie znosi:

Dla wielu osób wysokie IQ to wada.

Kloss niewielu osobom mówi o swojej inteligencji. Obawia się, że mogłoby to popsuć jej relacje z innymi ludźmi.

Rzadko mówię o tym ludziom. Niektórzy z moich bliskich przyjaciół wiedzą, ale ponieważ jesteśmy ze sobą blisko, to nie sądzę, aby ta wiedza mogła zmienić ich opinię o mnie. Myślę, że najbardziej zaskoczeni są mężczyźni. Niektórzy uważają to za seksowne, ale dla innych z jakiegoś powodu jest to onieśmielające.

Już w 17 lat Kloss zaczęła studia na University of Massachusetts. Zdecydowała jednak, że swoją karierę zawodową zwiąże z modelingiem. Obecnie dzięki sesjom zdjęciowym zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij