×

Jeśli nie masz tego mięśnia, jesteś wśród 15% populacji. Dowiedz się, czemu tak jest

Ewolucja to fascynująca i tajemnicza rzecz. Koncepcja, że ​​wszystkie ssaki są w jakiś sposób powiązane, jest czymś złożonym i niesamowicie zaskakującym. Nie ma jednak co ukrywać, że wszystkie zwierzęta (w tym my!) ewoluowaliśmy. A co jest niezaprzeczalnym dowodem ewolucji? Nasze ciało!

Wiele wewnętrznych i zewnętrznych cech jest pozostałością po przodkach. Niektóre z nich w zasadzie już się nam nie przydają, teraz, gdy większość ludzi nie szuka już pożywienia, ani nie wędruje jak koczownicy z miejsca na miejsce, ale nadal mamy te pozornie bezużyteczne funkcje, które kiedyś niezbędne były do przetrwania.

evolution (37)

W naszym ciele nie ma przypadków!

I tak na przykład gęsia skórka nie jest przypadkowym zjawiskiem. Kiedy nasi przodkowie byli przeziębieni, gęsia skórka była sposobem powiększania powierzchni skóry, aby się rozgrzać. Chociaż obecnie nie ma to dla nas najmniejszego znaczenia (poza tym, że wiemy, że musimy się ubrać cieplej), nadal możemy zobaczyć współczesne ssaki, które powracają do tego biologicznego instynktu, gdy jest chłodno na zewnątrz. Prawdopodobnie widziałeś gołębia nadymanego w chłodne, zimowe dni, który puszył się, aby utrzymać ciepło. Wszystko ma związek z tym, jak kiedyś wyglądało codzienne funkcjonowanie.

Nasze ciało zaskakuje na każdym kroku

Ale naprawdę niezwykła nuta ewolucji znajduje się w naszych ramionach, a konkretniej w ścięgnach i mięśniach. Czy wiesz, że jest takie ścięgno, którego nie ma już 10-15% populacji? Niegdyś używane było głównie przez małpy czające się w drzewach, aby łatwiej przeskakiwać z jednego na drugie. Dziś ludziom nie jest absolutnie do niczego potrzebne. Ewolucja jest jednak procesem powolnym, więc prawie 90% ludzi nadal ma ten bezużyteczny element, który cały czas jest znakiem przeszłości.

Jak sprawdzić, czy masz ten mięsień, czy też nie?

Połóż przedramię na stole, dłoń skierowana wnętrzem ku górze. Dotknij kciukiem małego palca tak jak na zdjęciach. Od razu zorientujesz się, jeśli będziesz mieć mięsień dłoniowy długi. Jeśli go nie masz, oznacza to, że ewoluujesz. Bez względu na wynik nie przejmuj się. To nic nie wnosi do Twojego życia, a jest jedynie znakiem tego, że ciało ewoluuje.

Polecane

Może Cię zainteresować