×

Miedwiew ostro do „zachodnich przyjaciół”. Rosja liczyła na pomoc finansową?!

Dmitrij Miedwiew ostro do „zachodnich przyjaciół”. Były premier Rosji znów się uaktywnił i z lekceważeniem wypowiada się na temat ustaleń grupy G7. Mało tego, Miedwiediew stwierdził, że Rosja była pewna, że otrzyma… pomoc finansową z grupy na wojnę w Ukrainie.

Miedwiew ostro do „zachodnich przyjaciół”

Dmitrij Miedwiediew to były premier, a obecnie zastępca szefa rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Odkąd Rosja napadła na Ukrainę, Miedwiediew powraca z kontrowersyjnymi wypowiedziami, które bulwersują opinią publiczną. Tym razem odniósł się do nowych ustaleń grupy G7. To grupa siedmiu państw, które są jednymi z najważniejszych na świecie pod względem gospodarczym. Należą do niej Stany Zjednoczone, Niemcy, Kanada, Francja, Wielka Brytania, Włochy i Japonia

Przypomnijmy, w sobotę poznaliśmy oświadczenie grupy G7, w którym podkreślono, że państwa nie zaakceptują zmian granic, które Rosja chce wymusić siłą.

Nigdy nie uznamy zmian granic, które Rosja chce wymusić siłą militarną

– powiedziała szefowa niemieckiego MSZ po zakończonych konsultacjach grupy G7.

W odpowiedzi rosyjski polityk stwierdził, że Moskwy nie obchodzą ustalenia G7.

Kijów będzie otrzymywać broń tak długo, jak będzie to potrzebne. Oznacza to, że G7 będzie nadal prowadzić tajną wojnę z Rosją, zamiast zajmować się problemami z paliwem i żywnością dla ich niezadowolonych mieszkańców

— skomentował Miedwiediew.

Ważna jest prawdziwa wola mieszkających tam ludzi. Nie zapominajcie o precedensie w Kosowie, zachodni przyjaciele

– zaznaczył.

Rosja liczyła na pomoc finansową?

Miedwiediew zaskoczył także stwierdzeniem, że Rosja spodziewała się… wsparcia finansowego z grupy G7 na wojnę w Ukrainie.

W stosunku do Moskwy zostaną podjęte dalsze restrykcje. Myśleliśmy, że kraje G7 zaoferują Rosji pomoc materialną w denazyfikacji i demilitaryzacji Ukrainy.

– stwierdził rosyjski polityk.

Tuż przed spotkaniem G7, Miedwiediew opublikował na Telegramie post, zatytułowany „co będzie dalej, czyli świat po antyrosyjskich sankcjach (wcale nie prognoza)”. W poście polityk stwierdził m.in., że sankcje nałożone na Rosję wywołają kryzys żywnościowy oraz kolejne epidemie. Ponadto, zdaniem Miedwiediewa, rozwinie się terroryzm i wybuchną kolejne konflikty zbrojne.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij