×

Michał Gąsecki nie żyje! Adwokat brał udział w procesie „łódzkiej ośmiornicy”

Michał Gąsecki nie żyje! Doświadczony i ceniony karnista brał udział w wielu głośnych procesach, między innymi „łódzkiej ośmiornicy” i nożownika, który na ulicy Piotrkowskiej zabił maturzystę. Zmarł nagle w nocy z soboty na niedzielę w wieku 56 lat.

Adwokat, który brał udział w głośnych procesach

Michał Gąsecki, urodzony w 1964 roku, był jednym z najbardziej znanych i cenionych adwokatów w Polsce. Jako wybitny karnista zajmował się między innymi sprawą „łódzkiej Ośmiornicy”, czyli grupy przestępczej działającej na terenie Łodzi w latach 90.

Brał udział w głośnych procesach pseudokibiców oraz nożownika Rafała N., który na głównej ulicy Łodzi, Piotrkowskiej zabił maturzystę Mateusza P. Gąsecki bronił nożownika, argumentując, że po zabójstwie sam zgłosił się na policję i wyraził skruchę.

Jak przypomina przyjaciel i współpracownik zmarłego adwokata, mecenas Bartosz Tutiunik:

W ostatnich 10 latach nie było żadnego głośnego procesu karnego bez niego.

Michał Gąsecki nie żyje

Michał Gąsecki zmarł nagle, w nocy z soboty na niedzielę w wieku zaledwie 56 lat. Jak ujawnił mec. Tutiunik, nic nie zapowiadało tragedii:

Jeszcze wczoraj o godz. 14 rozmawialiśmy o wspólnych sprawach, taktykach. On tym żył do samego końca. Nie znałem drugiego adwokata, który byłby tak oddany pracy. Kosztem własnego zdrowia, rodziny oddawał się pracy. Dla niego klienci byli najważniejsi.

Źródła: www.rp.pl, lodz.wyborcza.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować