×

Zauważyli na skrawku ziemi 2 wyczerpane psy. Prawdopodobnie znajdowały się w wodzie od 16 godzin…

Katastrofalne skutki powodzi w Luizjanie oszacowano na 40 000 zalanych domów i co najmniej 11 osób, które zmarły. Ponad to 30 000 osób zostało ewakuowanych. W obliczu tragedii ludzie robią co mogą, by pomóc, dzięki temu ponad 1 000 zwierzaków zostało uratowanych.

Ratownicy, wolontariusze jak Mike Anderson i Darrell Watson ryzykując życie, udali się na poszukiwania śladów życia nad rozlewisko. Do tej pory uratowali już ponad 100 żyć ludzkich jak i zwierzęcych.

Ostatnio Mike i Darrell znaleźli dwa pit bulle walczące o życie w ponad metrowej wodzie. Mike mówi, że prawdopodobnie znajdowały się w wodzie od około 16 godzin.

Pitbulle były uwięzione po tym jak powódź rozdzieliła je od właścicieli.

powódź (1)

Mike i Darrell wciąż starają się ratować ocalałych z powodzi.

Ci mężczyźni nie są jedynymi, którzy ratują ludzi i zwierzęta. Takie zdjęcie ostatnio pojawiło się na facebooku, a dodał je Josh Petit.

Josh pisze:

„Sytuacja w Baton Rogue jest wyjątkowo tragiczna. Powódź rozwinęła się szybko niszcząc ludzki dobytek. W pewnej chwili kątem oka zobaczyłem drżący krzak, a później tylko nos i oczy. Nie miała więcej siły utrzymywać się na wodzie, te oczy były tak smutne i zrezygnowane. Uratowaliśmy ją, a ona przyszła do mnie, położyła się na kolanach i zaczęła skomleć jak dziecko. W ten sposób dziękowała mi. Dziękuję Bogu, że ją zauważyliśmy.”

Może Cię zainteresować