×

Mężczyzna biegał po radiowozach w trakcie protestu. Dostał za to aplauz!

Do zaskakującego zdarzenia doszło w trakcie dzisiejszych protestów. Mężczyzna biegał po radiowozach na przekór poleceniom policjantów. Daleko jednak nie zaleciał…

Walka o wolność?

Dzisiaj w Warszawie rozpoczęły się protesty przeciwko obostrzeniom pod hasłem „Marsz o Wolność”. Na miejscu przemawiali tacy politycy jak Grzegorz Braun czy Janusz Korwin-Mike. Nie zabrakło także osób niezwiązanych z polityką. Zjawił się wokalista Ivan Komarenko, który został w ostatnich tygodniach twarzą sprzeciwu wobec pandemii koronawirusa, tzw. „plandemii”.

Po wprowadzeniu ostatnich obostrzeń, możliwości strajkowania w teorii są mocno ograniczone (zgromadzenia powyżej 5 osób są nielegalne). Jednakże pomimo tego tłumy obywateli strajkują przeciwko restrykcjom gospodarczym. Mundurowi przypominają, że jest to niezgodne z prawem:

Policjanci od początku informowali gromadzące się osoby o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Legitymowano osoby, które nie przestrzegały tych zasad. Wystawiano mandaty karne. W przypadku odmowy przyjęcia informowano o postępowaniu przed sądem.

Mężczyzna biega po radiowozach

Mężczyzna biegał po radiowozach

Wśród strajkujących nie brakuje skrajnych poglądów czy zachowań. Nagrano mężczyznę, który na Placu Defilad podczas protestu wspiął się na radiowóz i, przeskakując z jednego na drugi, przebiegł po dachach siedmiu zaparkowanych pojazdów.. Jego popis wzbudził brawa wśród innych uczestników „Marszu o Wolność”.

Po kilku sekundach uciekinier runął z dachu ostatniego radiowozu i został zatrzymany przez mundurowych. Nagranie z tego momentu podbija sieć.

Źródła: warszawawpigulce.pl, wawalove.wp.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij