×

Królowa Elżbieta w kwietniu skończy 92 lata. Niektórzy twierdzą, że to zasługa jej diety

Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w Wielkiej Brytanii, a w kwietniu skończy już 92 lata. Jesteście ciekawi, co sprawia, że królowa cieszy się tak wspaniałym zdrowiem? Niektórzy twierdzą, że jest to jej dieta. Choć jak się okazuje, królowa wcale nie jada niczego nadzwyczajnego. Pilnuje tylko, aby w jej menu rzadko znajdowała się skrobia.

#1 Herbatka i ciasteczka z rana

Królowa rozpoczyna dzień bardzo wcześnie i zawsze od dzbanka świeżo parzonej herbaty Earl Grey bez cukru oraz kilku herbatników.

#2 Płatki zbożowe lub grzanki

Typowe śniadanie monarchini składa się z płatków zbożowych oraz owoców. Czasami na stole znajdują się również grzanki z dżemem lub marmoladą. Z kolei ze specjalnych okazji królowa jada jajecznicę z wędzonym łososiem oraz truflami.

#3 Kieliszek ginu przed lunchem

Królowa bardzo często sięga przed lunchem po chłodzący napój alkoholowy – gin oraz Dubonnet – z dużą ilością lodu oraz z plasterkiem cytryny.

#4 Bez skrobi

Lunch królowej rozpoczyna się o godzinie 13:00. Podczas tego posiłku na stole zazwyczaj znajdują się ryby, np. grillowana sola, podana ze szpinakiem lub cukinią albo drób, np. grilowany kurczak z sałatką. Monarchini bardzo unika skrobi, dlatego w jej menu rzadko znajdują się makarony czy ziemniaki.

#5 Popołudniowa herbatka

Do popołudniowej herbatki królowa zazwyczaj jada słodki dodatek w postaci biszkoptu miodowo-śmietankowego lub jej ulubionego ciasta czekoladowego. W tym czasie na stole monarchini pojawiają się również kanapki – z wędzonym łososiem i ogórkiem lub z jajkiem, majonezem oraz szynką. Zdarza się też, że zamiast kanapek je chleb posmarowany masłem i dżemem, który pokrojony jest na drobne cząstki.

#6 Stek na kolację

Elżbieta II na kolację raczy się mięsem z lokalnych ferm. Jej ulubionym daniem w tym przypadku jest stek podawany z sosem grzybowym na bazie śmietany oraz whisky. Uwielbia też pieczenie. Po kolacji zawsze pojawia się deser w postaci owoców uprawianych zamkowych szklarniach.

#7 Szampan po kolacji

Niektóre źródła podają, że królowa kończy każdy dzień lampką szampana. Zawsze jest to jeden z ośmiu gatunków, którym przyznano królewskie gwarancje. Oznacza to, że dane trunki są przeznaczone wyłącznie dla członków rodziny królewskiej.

#8 Czekolada

Królowa od czasu do czasu pozwala sobie na odrobinę przyjemności w postaci czekolady. Były szef jej kuchni zdradził, że im ciemniejsza, tym lepsza.

Smacznie, ale zdrowo

Jak widzicie, królewska dieta wcale nie ma surowych i sztywnych ograniczeń. Należy podkreślić, że bardziej niż jedzeniem, królowa przejmuje się aktywnością fizyczną. Uwielbia jazdę konno oraz długie spacery.

Polecane

Może Cię zainteresować