×

Melissa Blake walczy z dyskryminacją w sieci. Nie boi się żadnego hejtu

Świat czasami bywa naprawdę okrutnym miejscem. Szczególnie Internet rządzi się własnymi zasadami. Dlatego Melissa Blake walczy z dyskryminacją w sieci. W ostatnim czasie kobieta stała się prawdziwą inspiracją dla wielu osób.

Niezwykła kobieta

Melissa Blake (38 l.) jest dziennikarką, pisarką, blogerką i aktywistką. Kobieta urodziła się z rzadką chorobą genetyczną, zespołem Freemana-Sheldona. Schorzenie objawia się deformacją twarzy i kończyn. Najczęściej mamy tu do czynienia ze zmniejszonymi „zaciśniętymi” ustami oraz ze zmniejszoną chrząstką nosa.

Dotychczas Melissa przeszła 25 operacji i musi poruszać się na wózku inwalidzkim. To jednak nie przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu. W swoim życiu napisała mnóstwo artykułów na temat niepełnosprawności, związkach i popkulturze, które inspirują ludzi na całym świecie.

Mimo wszystko kobieta wciąż musi wysłuchiwać obraźliwych komentarzy ze strony osób, którym nie podoba się jej wygląd. Pewien internauta przezwał ją „blobfish” (ryba z gatunku psychrolutes marcidus, w 2013 roku uznana za najbrzydsze stworzenie na ziemi).

W innym Tweecie przeczytała, że jest „ziemniakiem z twarzą”.

Melissa Blake walczy z dyskryminacją

Aktywistka i pisarka nie pozostaje obojętna na dyskryminujące uwagi. Jak wyjaśniła w jednym ze swoich licznych postów:

Ludzie zastanawiają się, dlaczego mam takie trudności z zaakceptowaniem swojego wyglądu i tego, co w naszym społeczeństwie uchodzi za piękne. Otóż z powodu komentarzy takich, jak te – komentarzy, które mnie znieważają i według których jestem bezwartościowa. […] Jest to tylko jeden z kolejnych przykładów tego, z jaką dyskryminacją muszą codziennie zmagać się osoby z niepełnosprawnościami. Cały czas staram się to zmienić.

Melissa zawsze stara się, często w zabawny sposób, odpowiadać hejterom. Ostatnio jeden ze złośliwych internautów napisał, że powinna zaprzestać publikowania swoich zdjęć. W zamian kobieta opublikowała trzy fotografie, na których dokładnie widać jej twarz i dodała do tego zabawny komentarz:

Podczas ostatniej rundy trollingu, ludzie powiedzieli, że powinno mi się zabronić umieszczania swoich zdjęć w internecie, ponieważ jestem zbyt brzydka. Chciałabym więc uczcić tę ważną chwilę tymi trzema selfie…

Tweet 38-latki zrobił furorę w sieci. Jak na razie polubiło go ponad 317 tys. osób. Jednocześnie fani Melissy chwalą jej odwagę, siłę i charakter.

Teraz kiedy ludzie mówią jej, że jest brzydka, kobieta upamiętnia to kolejnymi selfie. W ten sposób Melissa Blake chce walczyć z dyskryminacją. Oby więcej znalazło się takich ludzi!

Źródła: kobieta.wp.pl, people.com, eu.usatoday.com
Fotografie: Twitter, Instagram, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij