×

Melinda i Bill Gatesowie rozwodzą się! Byli małżeństwem przez 27 lat

Media obiegła zaskakująca informacja. Melinda i Bill Gatesowie rozwodzą się! Prawdopodobnie będzie to najdroższy rozwód w historii. Do podziału są grube miliardy!

Melinda i Bill Gatesowie rozwodzą się

Bill (65 l.) i Melinda (56 l.) Gatesowie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że zamierzają się rozwieść. Jak dowiadujemy się z wydanego przez nich oświadczenia, liczne przemyślenia oraz praca nie pomogły w naprawie łączącej ich relacji. Mimo to oboje nie zrezygnują z prowadzenia fundacji, którą wspólnie założyli wiele lat temu.

Po długim namyśle i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu 27 lat wychowaliśmy trójkę niezwykłych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie i daje ludziom sposobność, by wiedli zdrowe i produktywne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy razem współpracować w fundacji, jednak nie uważamy, że możemy się już rozwijać jako para na kolejnym etapie naszego życia.

Na koniec zaapelowali do mediów o uszanowanie ich prywatności:

Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny w momencie, w którym zaczynamy kierować tym nowym życiem.

Bill i Melina Gates poznali się w 1987 roku podczas konferencji firmy Microsoft. Pobrali się siedem lat później, a dokładnie 1 stycznia 1994 roku. Wspólnie doczekali się dwóch córek – Jennifer (25 l.) i Phoebe (19 l.) oraz jednego syna, Rory’ego (22 l.).

Najdroższy rozwód w historii?

Oboje nie zdradzili dokładnych szczegółów rozstania. Jednakże, jak podaje New York Post, wszystko wskazuje na to, że Gatesowie mierzyli się ostatnio z poważnymi problemami w związku. Tak przynajmniej można wywnioskować ze słów ich najstarszej córki, Jennifer.

To był trudny okres dla całej naszej rodziny

– napisała na Instagramie. Podziękowała także za słowa wsparcia.

W mediach już pojawiają się pogłoski o tym, że będzie to najdroższy rozwód w historii. Z dokumentów sądowych wynika bowiem, że para nie miała podpisanej intercyzy. W tym przypadku byli małżonkowie będą musieli porozumieć się co do podziału jednej z największych fortun na świecie – wspólny majątek Gatesów wyceniany jest na 146 miliardów dolarów.

Bill Gates, współzałożyciel i były prezes Microsoftu, jest aktualnie czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego żona Melinda jest bizneswoman i filantropką. Kobieta zyskała uznanie dzięki współprowadzeniu Fundacji Gatesów.

Źródła: www.rmf24.pl, www.fakt.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij