×

Mąż przez 6 lat znęcał się nad nią. Nie miał też litości dla małych dziewczynek i chłopców

Kathleen McMurchie przeżywała we własnym domu prawdziwe piekło. Każdego dnia była maltretowana przez swojego męża. Robił wszystko, aby sprawić jej jak najwięcej bólu i cierpienia. 53-latka opowiedziała o tym publicznie dopiero teraz, gdy mężczyzna trafił do więzienia.

„Szukajcie pomocy! Nie bójcie się”

53-letnia Kathleen McMurchie każdego dnia była krzywdzona przez własnego męża. Jej koszmar trwał wiele lat, a ona znosiła wszystko w milczeniu. Dopiero kiedy jej prześladowca został skazany na dożywotnie więzienie, odważyła się opowiedzieć, przez co przeszła.

Ten wyrok sprawi, że zniknie on z życia publicznego. Najważniejsze, że nie będzie mógł już nigdy więcej krzywdzić kobiet. Osobiście nie wiem, jak się teraz czuję. Zajmie mi trochę czasu, żeby to zrozumieć

53-letnia Brytyjka apeluje do innych kobiet, które również są ofiarami przemocy domowej, aby nie trwały w tym i same sobie pomogły.

Policjanci byli dla mnie dobrzy i łatwo się z nimi rozmawiało. Chcę nakłonić kobiety, żeby ruszyły do przodu i nie cierpiały, tak jak ja

Co jej robił?

Przez 6 lat, niemal każdego dnia, Mąż Kathleen gwałcił ją. Nie miał dla niej litości nawet wówczas, gdy urodziła dziecko. Raz zdarzyło się, że w czasie kąpieli, wrzucił jej do wanny podłączoną do prądu suszarkę do włosów. Z kolei jakiś czas później zrzucił ją ze schodów. A jak zachowywał się później? Przepraszał, prosił i kupował jej kwiaty.

Nie ona jedna

W czasie śledztwa okazało się, że 53-latka nie była jedyną ofiarą swojego męża. Zwyrodnialec wykorzystał także 18 innych osób. Nie oszczędził też małych dziewczynek i chłopców. Wszystkie jego ohydne czyny miały miejsce na przestrzeni 20 lat. Jedną z ofiar, która obecnie ma już 43 lata, McTaggart zgwałcił, dusił i podtapiał. Niektóre z pokrzywdzonych osób twierdziły, że ich oprawca w chwili dokonywania swoich zbrodni wyglądał jak opętany przez diabła.

Polecane

Może Cię zainteresować