Nie pozwoliła odłączyć męża od respiratora. Obudził się po 3 miesiącach i powiedział te słowa…

W dniu 11 lipca 2011 roku życie nowożeńców Matt’a i Danielle Davis zmieniło się na zawsze. Matt jechał na swoim motocyklu i uderzył w samochód, który był zaparkowany w niedozwolonym miejscu…

Po 9 dniach walki o jego życie lekarze nie mieli dla Danielle dobrych wieści – jej mąż miał poważne uszkodzenie mózgu i jedynie 10% szans na odzyskanie przytomności. Zasugerowali jej nawet, aby odłączyć go od maszyn podtrzymujących życie.

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Nie zgodziła się…

Lekarze zasugerowali, żeby usunąć aparaturę podtrzymującą życie i pozwolić mu odejść. Miał się nie obudzić. Ja chciałam dać mu więcej czasu… Tak naprawdę nie mieliśmy nawet szansy, aby na dobre rozpocząć wspólne życie…

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Wierzyłam. Ja wiedziałam, że Bóg nam pomoże, modliłam się. Wiedziałam, że On naprawdę może to uczynić, że to nie jest zbyt wiele dla Niego…

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Opiekowała się nim cały czas

Mężczyzna wybudził się ze śpiączki trzy miesiące później, a po pewnym czasie dało się zaobserwować postępy. Wtedy jego żona zabrała go do domu, gdzie opiekowała się nim 24/7. Karmiła go przez sondę, zmieniała pampersy, myła i pielęgnowała jego ciało, aby zapobiec odleżynom.

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Stan Matta zaczął się poprawiać… Jego rodzina zauważyła, że w końcu próbuje mówić. Udało mu się powiedzieć nawet: Próbuję!

Następnie spędził trzy długie miesiące na intensywnych ćwiczeniach i rehabilitacji. Po powrocie zaczął rozmawiać, śpiewać, żartować, jeść oraz pić, a nawet i korzystać z łazienki jedynie z minimalną pomocą.

Miał problemy z pamięcią

Niestety spora część życia została wykasowana z jego pamięci. Nie pamiętał swojego związku, ślubu, niczego. Tak więc teraz stara się, aby wróciła także i ona.

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Pozytywne nastawienie

Jedna rozmowa z Mattem jest w stanie zmienić ludzkie życie. Kocha ludzi, nigdy nie narzeka na temat tego, co go spotkało. Często się uśmiecha. Uwielbia doświadczać nowych rzeczy. Zawsze znajdzie powód, aby być radosnym. Jest też sarkastyczny, dowcipny i uroczy.

W dniu 5 grudnia para świętowała swoją 1. rocznicę ślubu. Danielle nie sądziła, że tak będzie…

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Teraz 6 lat po wypadku Matt wyznaje:

Może nie zawsze go pamiętam, ale nigdy nie będę w stanie go zapomnieć. Wszystko zaczyna się liczyć, gdy masz świadomość, że już nigdy możesz tego nie zrobić, nie przeżyć…

MattDavisRecovery
UdostępnijMattDavisRecovery

Właśnie to jest historia o najprawdziwszej i najszczerszej miłości.

Źródło: lifebuzz.com | Fotografie: MattDavisRecovery