×

Matka ostrzega rodziców przed całowaniem noworodków. „Mój synek zmarł…”

Matka ostrzega przed całowaniem noworodków, albowiem w jej przypadku doprowadziło to do tragedii. Maluszek zmarł, mając zaledwie 11 dni…

Matka ostrzega przed całowaniem noworodków

Niejednokrotnie widząc małe dzieci, w wielu z nas budzą się wszelkie pozytywne odruchy oraz chęć przytulenia, wycałowania maluszka. Lekarze jednak przestrzegają, aby darować sobie czułości zwłaszcza w pierwszych dniach życia noworodka. Bardzo brutalnie przekonała się o tym Amerykanka Dakota Elizabeth Goss.

26 lutego 2019 roku na świat przyszedł jej syn Emmit. Niestety musiała się z nim pożegnać 11 dni później. Wszystko z powodu wirusa opryszczki wargowej. Odpowiedzialny jest za nią wirus Herper simplex typu 1 (HSV-1). I to nieświadoma mama przeniosła go przypadkiem na swojego syna.

Dlatego wirus jest groźny?

Spowodowane było to tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest jego nosicielami. Herper simplex typu 1 nie zawsze ujawnia się w taki sposób, jak opryszczka i może po prostu znajdować się w okolicach ust lub na dłoniach. System immunologiczny maluszka nie był w stanie pokonać, zdawałoby się niegroźnego schorzenia.

W niewielu przypadkach, ale jednak wirus może doprowadzić do zapalenia jamy ustnej, a wówczas noworodek nie może ssać mleka matki. W najgorszym przypadku doprowadza on do opryszczkowego zapalenia mózgu, choć ten przypadek zdarza się niezwykle rzadko.

Apeluje do rodziców

Pomimo tak traumatycznego przeżycia, młoda mama nagrała TikToka, który stał się viralem w sieci. W nagraniu prezentuje zdjęcia swojego synka oraz apeluje do rodziców, aby konsekwentnie unikali wszelkich czułości w pierwszych dniach życia dzieci.

Proszę, myjcie ręce, nie dotykajcie ust niemowląt, nie całujcie ich… Ich system odpornościowy nie jest w stanie tego zwalczyć!

@dakotaelizabethgossNo matter hard I tried, I couldn’t protect him. But please wash your hands, don’t touch their mouths, or kiss them…. They can’t fight it….♬ Get You The Moon – Kina

W szczególności zwraca uwagę, aby myć ręce przed każdorazowym kontaktem z niemowlęciem oraz aby nie całować maluszków w usta. Nagranie obejrzano miliony razy. Dzisiaj Dakota wspólnie z partnerem mają synka oraz oczekują narodzin bliźniaków. Jak sami wspominają, bardzo długo bali się wszelkich czułości względem drugiego dziecka.

Źródła: kobieta.onet.pl, www.the-sun.com, www.diarimes.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować