×

Włocławek: Znaleziono ciało 3-letniego chłopca. Zatrzymano matkę i jej konkubenta

Wczoraj polskie media obiegła wstrząsająca informacja. W jednym z mieszkań przy przy al. Chopina we Włocławku znaleziono ciało 3-letniego chłopca. W związku z tragicznym zdarzeniem matka i konkubent 3-letniego dziecka usłyszeli już zarzuty. Na tym jednak nie koniec, bowiem prokuratura zwróciła się już do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

„Dziecko miało obrażenia świadczące o tym, że mogło zostać pobite”

Policja otrzymała wczoraj powiadomienie z pogotowia o śmierci 3-letniego dziecka w mieszkaniu w śródmieściu we Włocławku. Do sprawy zatrzymano matkę i konkubenta matki chłopca. O sprawie policja została zawiadomiona przez lekarzy, gdyż dziecko miało obrażenia świadczące o tym, że mogło zostać pobite – powiedziała rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz

matka i konkubent 3-letniego dziecka usłyszeli już zarzuty

Google Maps

28-letnia matka i konkubent 3-letniego dziecka usłyszeli już zarzuty

W uzgodnieniu z prokuratorem policjanci wstępnie przedstawili zarzuty mężczyźnie. Dotyczą one znęcania się nad dzieckiem oraz spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią – przekazała Chlebicz

Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia. Jeśli jednak okaże się, że przyczynił się do śmierci dziecka i dopuścił się morderstwa ze szczególnym okrucieństwem może zostać skazany nawet na dożywocie. Zarzuty usłyszała także matka dziecka, która ze szczególnym okrucieństwem miała znęcać się nad maleństwem. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Warto również zaznaczyć, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, do sądu trafiły wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Oboje składali wyjaśnienia

Oboje składali już również wyjaśnienia jednak na tym etapie śledztwa policja nie przekazuje więcej szczegółów. Nie mniej jednak wyjaśnienia mężczyzny mają znacznie różnić się od zebranego do tej pory materiału dowodowego w sprawie. Podobno uważał, że obrażenia są wynikiem nieszczęśliwego wypadku, najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z prawdą.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować