×

Matka dziecka zatrzymana za pedofilię. Co dokładnie przytrafiło się 7-latce?

Matka dziecka zatrzymana za pedofilię. Policja zatrzymała kobietę oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o wykorzystywanie seksualne 7-letniego dziecka. Obrażenia dziewczynki były na tyle poważne, że przewieziono ją do szpitala.

Matka dziecka zatrzymana za pedofilię

Do szokujących wydarzeń doszło w niewielkiej miejscowości Olsztynek w województwie warmińsko-mazurskim. Pijana matka oraz jej dwóch znajomych jest podejrzanych o pedofilię w stosunku do 7-letniej dziewczynki. Policja aresztowała całą trójkę, a dziecko zostało odwiezione do szpitala ze względu na obrażenia jakich doznało. Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk zdradził szczegóły zgłoszenia.

W sobotę w godzinach wieczorno-nocnych policja otrzymała sygnał o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę nieletniej dziewczynki.

W czasie zatrzymania okazało się, że matka dziewczynki ma aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jeden z towarzyszących jej mężczyzn miał we krwi 1,5 promila. Rafał Prokopczyk zapowiedział, że ze względu na intymny charakter zdarzenia, media nie będą informowane o przebiegu śledztwa.

W tej sprawie wszczęte zostało śledztwo, ale z uwagi na delikatny charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki nie będziemy informować o szczegółach sprawy.

Po wytrzeźwieniu podejrzanych, zostaną oni poddani przesłuchaniu. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że dziecko padło ofiarą pedofilii. Wykorzystana seksualnie 7-latka została skierowana do szpitala, gdzie zostanie jej udzielona pomoc medyczna i psychologiczna.

Coraz częściej dochodzi do pedofilii

Jak łatwo zauważyć, w ostatnim czasie temat pedofilii coraz częściej pojawia się w mediach. Początkowo wiązany był przede wszystkim z nadużyciami, do których dochodziło w kościołach ze strony duchownych. Teraz okazuje się, że w zjawisko równie często zaangażowani są najbliżsi ofiar. Tak właśnie było w przypadku 11-latki, którą matka stręczyła księdzu. Wydaje się, że ze względu na częste poruszanie tematu pedofilii, wiele osób zdążyło się z nim już oswoić. Tymczasem statystyki nie pozostawiają wątpliwości, że tego typu przestępstwa są ogromnym problemem. Okazuje się, że 1 na 5 dzieci było uwodzone w internecie. 90 procent ofiar w jakiś sposób znało swojego oprawcę, a aż 30 procent seksualnych napaści na nieletnich nigdy nie zostało zgłoszonych odpowiednim służbom. Dzieje się tak, ponieważ pedofile przed przystąpieniem do czynności seksualnych prowadzą działania mające na celu zdobycie zaufania dziecka. W rezultacie dziecko jest tak oddane oprawcy, że nie wyobraża sobie zgłoszenia przestępstwa policji.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), maps.google, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować