×

„Masaż piersi i jajników to jest zapobieganie rakom”. Kuriozalne porady w PnŚ

Masaż piersi to metoda antykoncepcji. Ta oraz wiele innych, kuriozalnych informacji pojawiło się w śniadaniowym programie Telewizji Polskiej. Studio TVP odwiedziła ekscentryczna terapeutka, która namawiała widzów do stosowania niekonwencjonalnych sposobów leczenia organizmu oraz zapobiegania ciąży.

Szarlatańskie metody

W związku z niedawnym zaostrzeniem prawa aborcyjnego, Polacy muszą obecnie z jeszcze większą niż dotychczas przezornością podchodzić do tematu antykoncepcji. Brak możliwości usunięcia ciąży w sytuacji, gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony sprawia, że wiele osób rezygnuje z planów rodzicielskich. Ludzie boją się podejmować aż tak duże ryzyko. Niestety ograniczenie możliwości wykonywania aborcji nie idzie w parze z większym dostępem do antykoncepcji. Można powiedzieć nawet, że jest wręcz przeciwnie, ponieważ w mediach notorycznie pojawiają się nieprawdziwe informacje, dotyczące skutecznych metod zapobiegania ciąży. Tym razem za szerzenie szkodliwych treści jest odpowiedzialna Telewizja Polska.

14 marca gościem programu „Pytanie na Śniadanie” była Katarzyna Anna Mołas, założycielka Centrum Terapii Ciała. Kobieta przedstawiona jako “edukatorka z powołania, terapeutka, masażystka” w studio TVP przekonywała widzów, że masaż jajników oraz piersi może pełnić rolę naturalnej antykoncepcji. Twierdziła także, że wspomniana metoda może zapobiec nowotworom. Ekspertka instruowała oglądających, jak należy prawidłowo wykonać masaż piersi oraz jajników. Bez zażenowania dzieliła się absurdalnymi poradami.

Jajniki jak nie są zaspokojone, to są złośliwe, marudne.

masaż piersi to metoda antykoncepcji 2
Facebook
masaż piersi to metoda antykoncepcji 3
Facebook

Masaż piersi to metoda antykoncepcji

Ekscentrycznej terapeutce bardzo szybko udało się przekonać prowadzącą program, Izabellę Krzan do wykonania niemalże erotycznego masażu. Gospodyni wraz z Katarzyną Mołas bez najmniejszego wstydu masowała sobie intymne części ciała. Ekspertka mówiła przy tym:

To jest właśnie zapobieganie rakom piersi, torbielom i mięśniakom macicy. To jest prawdziwe zapobieganie, a nie szukanie, czy jestem chory czy nie chory, tylko ożywianie tej energii.

Bardzo szybko szarlatańskie metody przypadły do gustu Izabelli Krzan, która zaczęła z zainteresowaniem dopytywać o to, czy masaż może zapobiec kobiecym chorobom.

Wspominałaś, że to robimy po to, abyście właśnie, drogie kobietki, drogie panie badały się i raczej same wsłuchiwały się w swój organizm. Bo to zapobiega nowotworom, tak jak powiedziałaś

Nie był to jednak koniec szokujących zachowań i wypowiedzi. Katarzyna Anna Mołas oświadczyła, że codzienne masowanie piersi to metoda zapobiegania ciąży.

360 obrotów na każdą pierś może doprowadzić do tego, że nie będzie się miało menstruacji. To był sposób na antykoncepcję naturalną i część dziewczyn w Polsce taką metodę stosuje

Szkodliwy przekaz

Należy pamiętać, że masaż żadnej z części ciała nie jest metodą antykoncepcji. Jedynymi skutecznymi sposobami na zapobieganie ciąży są prezerwatywy, środki hormonalne, wkładki domaciczne, wazektomia lub sterylizacja. Co więcej, masaż nie jest w stanie wykryć choroby nowotworowej. Biorąc pod uwagę, że “Pytanie na Śniadanie” ogląda codziennie 440 tys. widzów, do ogromnej ilości Polaków dotarł kłamliwy przekaz sugerujący, że masowanie piersi i jajników to forma antykoncepcji i ochrony przed chorobami.

Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno telewizja kpiła z kontrowersyjnych metod Jerzego Zięby, polegających na m.in. wlewach dożylnych z witaminy C, a teraz sama promuje równie absurdalne teorie.

masaż piersi to metoda antykoncepcji 5
Twitter
masaż piersi to metoda antykoncepcji 4
Twitter

Marta Manowska miała prowadzić „Pytanie na śniadanie”. Zdradziła nam, dlaczego odrzuciła ofertę TVP

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij