×

Darmowe prezerwatywy od rządu. Można otrzymać nawet 10 sztuk tygodniowo!

Darmowe tabletki antykoncepcyjne i darmowe prezerwatywy od rządu będą przyznawane w ramach programu dla obywateli powyżej 15. roku życia. Władze kraju wierzą, że w ten sposób uda się ograniczyć liczbę niechcianych ciąż i chorób przenoszonych drogą płciową.

Darmowe tabletki antykoncepcyjne od rządu

Od 1 lutego każda, mieszkająca w Tajlandii kobieta między 15. a 59. rokiem życia może zupełnie za darmo otrzymać tabletki antykoncepcyjne. Tajki będą miały prawo do maksymalnie trzech opakowań jednorazowo i 13 rocznie. Wystarczy, że w tym celu zgłoszą się do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, kliniki położniczej, apteki czy szpitala.

Będą miały prawo do maksymalnie trzech opakowań jednorazowo i 13 rocznie, a chęć ich odbioru mogą zgłaszać przez rządową aplikację mobilną „Pao Tang” (Portfel). Za jej pośrednictwem kobiety będą mogły wybrać także miejsce i czas odbioru pigułek

– przekazał tamtejszy resort zdrowia.

Darmowe prezerwatywy od rządu

Nie tylko tabletki antykoncepcyjne dla kobiet. Już od kwietnia władze Tajlandii będą rozdawać także darmowe prezerwatywy. Na jedną osobę będzie przypadać 10 sztuk kondomów tygodniowo.

Rządowe prezerwatywy mają być dostępne w różnych rozmiarach, a odebrać je będzie można w wyznaczonych przez Biuro Bezpieczeństwa Zdrowotnego punktach.

Potworny problem niechcianych ciąż

Tajlandia od lat walczy z ogromnym problemem niechcianych ciąż. Wynika to m.in. ze słabej edukacji seksualnej, na którą należy położyć zdecydowanie większy nacisk. Co prawda od jakiegoś czasu w tajlandzkich szkołach edukacja seksualna jest obowiązkowa, ale często nie jest nauczana wystarczająco szczegółowo.

Szacuje się, że każdego roku w Tajlandii rodzi się ponad 100 tys. dzieci nastoletnich matek. Darmowe prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne są odpowiedzią na problem, z jakim zmaga się młode społeczeństwo. Co na to obywatele Tajlandii? Zdecydowana większość z nich popiera nowy program.

To zupełnie naturalna rzecz, którą rząd powinien zrobić już dawno

– mówi w rozmowie z PAP Daw, absolwent Uniwersytetu Chulalongkorna.

Czy to przyniesie zamierzony efekt: przyrost nastoletnich matek zostanie ograniczone i będzie diagnozowanych mniej przypadków chorób przenoszonych drogą płciową? Czas pokaże.

Podczas gdy w Tajlandii walczy się z niechcianymi ciążami, Polki rodzą coraz mniej dzieci. PiS ma nowy pomysł, bo 500+ niewiele daje

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: podroze.onet.pl, www.planeta.pl
Fotografie: Flickr, Max Pixel

Może Cię zainteresować