×

Mariusz Lewandowski nie żyje. O wszystkim poinformowali jego bliscy

Mariusz Lewandowski nie żyje. O jego śmierci poinformowała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wyjątkowo utalentowany artysta miał 62 lata.

Mariusz Lewandowski nie żyje. Gdzie i kiedy odbył się jego pogrzeb?

Polska straciła wybitnego malarza, jakim niewątpliwie był Mariusz Lewandowski. 62-latek tworzył surrealistyczne prace dla wielu znanych na całym świecie artystów.

O śmierci Mariusza Lewandowskiego poinformowała w mediach społecznościowych jego pogrążona w żałobie rodzina.

To było piękne życie, ale czas się pożegnać moi przyjaciele! ❤️🖤💔 Kończy się pewna epoka…

– napisano na instagramowym profilu zmarłego 16 lipca.

Ostatnie pożegnanie Lewandowskiego odbyło się w kaplicy w domu pogrzebowym w Górowie Iławeckim 20 lipca o godzinie 11:00.

Co wiemy o Mariuszu Lewandowskim?

Mariusz Lewandowski przyszedł na świat w Działdowie, ale żył i tworzył na Warmii. Dzieła artysty są bardzo często porównywane do prac Zdzisława Beksińskiego – są pełne szczegółów, symboliki i możliwości interpretacji.

Co więcej, surrealistyczna twórczość malarza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych wykonawców metalowych, którzy chcieli umieszczać prace Lewandowskiego na swoich albumach. W ciągu ostatnich 5 lat powstało przeszło 30 okładek z obrazami Mariusza Lewandowskiego. Prace malarza pojawiały się na albumach m.in. takich zespołów jak: Trauma, Solemm Silence, Eremit, Frightful, Bewitcher, Lorny Shore czy Mizmor.

Ponadto, dzieła polskiego artysty stały się inspiracją dla marki Zero Skateboards, Jamiego Thomasa. W 2021 roku na światło dzienne wyszła limitowana seria pięciu deskorolek z pracami Lewandowskiego.

Poniżej publikujemy zdjęcia kilku prac Mariusza Lewandowskiego. Prawda, że są zjawiskowe?

Źródła: rozrywka.radiozet.pl, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij