×

Mandat za puszczanie gazów. Mężczyzna robił to celowo w towarzystwie policjantów

Ta interwencja policji z pewnością przejdzie do historii jako jedna z najbardziej nietypowych, z jaką funkcjonariusze mieli do czynienia. Wystawili mężczyźnie mandat za puszczanie gazów w miejscu publicznym.

Skandaliczne zachowanie

Niedawno świat obiegło szokujące odkrycie naukowców mówiące o tym, że koronawirus może przenosić się również za pośrednictwem gazów jelitowych, a nie jak sądzono przez długi czas tylko drogą kropelkową.

W nowej rzeczywistości nie powinno więc nikogo dziwić, że policja będzie podejmować interwencje dotyczące również tak intymnych kwestii. W końcu zdrowie obywateli i powrót do normalności po epidemii są obecnie priorytetami na całym świecie.

Mandat za puszczanie gazów

Nie wiadomo, czy austriaccy policjanci słyszeli o wynikach badań naukowców, ale pewne jest, że ostentacyjne puszczanie gazów jelitowych nie przypadło im do gustu. Pewien mieszkaniec Wiednia został przez nich ukarany wysokim mandatem za prowokacyjne zachowanie podczas rozmowy z funkcjonariuszami i puszczanie gazów.

Zdarzenie miało miejsce 5 czerwca. Policjanci podeszli do siedzącego na ławce w parku człowieka, aby go wylegitymować. Wówczas ten wstał i celowo zaczął puszczać gazy jelitowe. Funkcjonariusze stwierdzili, że doszło do „obrazy przyzwoitości publicznej” i wystawili mężczyźnie mandat w wysokości 500 euro. Ukarany może się jeszcze odwołać od tej decyzji.

Analityk gazów jelitowych

Co ciekawe, istnieje zawód, w którym wąchanie gazów jelitowych jest wręcz koniecznością. Mowa tu o stanowisku profesjonalnego analityka gazów jelitowych. Profesja cieszy się sporą popularnością m.in. w Chinach. Pracując na tym stanowisku można zarobić bardzo dobre pieniądze, ponieważ miesięczne wynagrodzenie sięga aż około 13 000 złotych.

Zgodnie z założeniami medycyny alternatywnej wiatry wydzielane przez ludzki organizm mogą mieć rozmaite „bukiety” zapachowe w zależności od schorzeń. Najlepsi eksperci na podstawie drobnych niuansów potrafią postawić diagnozę.

Przykładowo nuty mięsne w zapachu mogą świadczyć o wewnętrznych krwawieniach w układzie pokarmowym lub nawet o nowotworze. W Polsce nie ma jeszcze specjalistów zajmujących się analizą gazów, ale kto wie, może wkrótce i ta dziedzina medycyny doczeka się rozwoju.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować