×

Mandaryna jest nieuleczalnie chora. Dowiedziała się, gdy była w drugiej ciąży

Przykre wieści dla fanów wokalistki i tancerki. Mandaryna jest nieuleczalnie chora. Już do końca życia będzie się zmagać z ciężką chorobą, która dała o sobie znać, gdy była żona Michała Wiśniewskiego spodziewała się drugiego dziecka.

Mandaryna jest nieuleczalnie chora

Marta, była żona Michała Wiśniewskiego, znana w Polsce jako Mandaryna, jest wokalistką oraz tancerką. Prowadziła zdrowy tryb życia, niestety choroba nie wybiera. Mandaryna od wielu lat zmaga się z cukrzycą typu I. O chorobie dowiedziała się 16 lat temu, gdy była w ciąży z córeczką Fabienne. Jak sama przyznała, była wówczas w szoku.

Diagnoza była dla mnie trudna do przyjęcia, głównie dlatego, że byłam osobą, w której rodzinie nikt nie chorował na cukrzycę, prowadzę sportowy tryb życia, nie palę, nie piję. Wydawało mi się, że ta choroba mnie nie dotyczy, bo miałam w rodzinie męża, który robił wszystko odwrotnie, nie oszczędzał się i jego cukrzyca nie spotkała, więc trochę byłam zła na los

– mówiła w jednym z wywiadów.

Marzę o tym, aby żyjąc na pełnych obrotach dobrze radzić sobie z chorobą i doczekać nowych odkryć w medycynie, które pozwolą mi pokonać chorobę

– dodała.

Mandaryna jest nieuleczalnie chora
Twitter

Od 16 lat Marta Wiśniewska skrzętnie pilnuje tego, co trafia na jej talerz, systematycznie bywa u lekarza i zażywa lekarstwa, dzięki którym może polepszyć jakość swojego życia. Wokalistka i tancerka doskonale wie, co czują osoby, które zmagają się z tą przewlekłą chorobą. Dlatego bierze udział w kampaniach i debatach, poświęconych cukrzycy.

Z nadzieją szukam też informacji o tym, co mogą przynieść badania czy prace naukowe, bo bardzo liczę, że kiedyś opracowany zostanie taki lek czy technologia, które sprawią, że cukrzyca będzie uleczalna. (…) Czekamy na nowoczesne, innowacyjne leki, które jeszcze bardziej ułatwią nam codzienne życie. (…) Choć dostrzegam istotne zmiany w podejściu do nas – osób z cukrzycą, to chciałabym widzieć jeszcze więcej zrozumienia i akceptacji dla ludzi chorych – nie trzeba wstydzić się mierzenia poziomu cukru czy podania sobie insuliny także w miejscu publicznym

– mówiła 3 lata temu w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków.

Mandaryna jest nieuleczalnie chora
Twitter

Te gwiazdy też cierpią na cukrzycę

Z cukrzycą zmaga się co czternasty Polak. Na szczęście mówienie o chorobie, również wśród znanych osób, przestaje być tematem tabu. Nie tylko Marta Wiśniewska przyznała się do swoich problemów ze zdrowiem.

O tym, że od dziecka choruje na cukrzycę, otwarcie mówi Damian Kordas, który zyskał popularność dzięki programowi „MasterChef”.

Żyjemy sobie razem. Gdybym jej nie miał, to czułbym, że czegoś mi brakuje. Oczywiście, kiedyś to była śmiertelna choroba i nadal jest, ale mamy dziś mnóstwo możliwości, żeby ją kontrolować i normalnie z nią funkcjonować. Człowiek z uregulowaną cukrzycą i dobrymi wynikami żyje tyle samo co zdrowa osoba. Oczywiście, trzeba się pilnować. Na początku jest trudno, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić

– wyznał.

Mandaryna jest nieuleczalnie chora
Twitter

Na cukrzycę choruje także m.in. Michał Figurski, Rudi Schubert, Michał Piela, Olaf Lubaszenko, Nick Jonas, Tom Hanks, Sharon Stone czy Halle Berry.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij