×

Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna. „Mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje”

Kilka miesięcy temu celebrytka i jej mąż deklarowali, że szukają rodziców chrzestnych dla małego Henia, który wkrótce będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Ale teraz okazuje się, że celebrytka zmieniła zdanie. Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna. Dlaczego?

Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna

Narodziny małego Henia całkowicie odmieniły życie popularnej pary. 42-latka chętnie dzieli się zdjęciami pociechy w mediach społecznościowych. Wielokrotnie podkreślała, że Henia, tak jak dwóch synów z poprzedniego związku, urodziła dzięki metodzie in vitro. Wcześniej Majdanowie długo starali się o potomka. W jednym z wywiadów przyznali, że stracili już nadzieję. Mimo to się nie poddawali.

Radosław Majdan wyznał, że podziwiał swoją żonę za wytrwałość. Kobieta musiała przyjmować zastrzyki hormonalne, które odbijały się negatywnie na jej samopoczuciu. Dzięki swojej szczerości, para celebrytów z pewnością podniosła na duchu wiele kobiet, które są w podobnej sytuacji.

Wkrótce Henio będzie obchodził swoje pierwsze urodziny, ale chłopiec nie został jeszcze ochrzczony. Zaledwie kilka miesięcy temu para zastanawiała się nad tym, jakich rodziców chrzestnych wybrać dla Henia. Ale teraz okazuje się, że Majdanowie zmienili zdanie. W rozmowie z serwisem viva.pl Rozenek wyjawiła skąd ta decyzja.

„Kościół głosi nieakceptowalne dla nas rzeczy”

Celebrytka nie ukrywa, że jej poglądy rozmijają się z nauką Kościoła. Decyzję podjęła kierując się głównie tym, jakie jest stanowisko Kościoła co do metody in vitro.

To wynika z prostej przyczyny. Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu trzech moich synów jest na świecie. Ciężko mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy. Mówię tu m.in. o niewspieraniu środowisk LGBT czy tuszowaniu pedofilii

– wyznała Rozenek w wywiadzie.

Z jej opinią zgadza się mąż, który uważa, że Henryk powinien podjąć decyzję co do chrztu, gdy będzie już pełnoletnim mężczyzną.

Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje

– powiedział były bramkarz.

Taką samą decyzję podjęli także inni celebryci – Zofia Zborowska, Magda Mołek, Natalia Siwiec, Lara Gessler czy Anna Mucha.

Rozenek odrzuciła ofertę własnego reality show. Poszło o pieniądze

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij