×

Makabryczny wypadek na autostradzie w Niemczech. Nie żyje pięcioro Polaków!

Makabryczny wypadek na autostradzie w niemieckiej Dolnej Saksonii. W nocy z wtorku na środę bus, którym jechali Polacy, zderzył się z ciężarówką. Do zdarzenia doszło w nocy niedaleko miejscowości Wildeshausen.

Makabryczny wypadek na autostradzie

Do tragicznego wypadku doszło po północy, na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Wildeshausen w Dolnej Saksonii (północno-zachodnie Niemcy).

Bus na polskich numerach uderzył w tył jadącej powoli ciężarówki, która kierowała się na jeden z miejscowych placów budowy. Jak informuje Onet, pojazd miał włączone światła awaryjne, ponieważ znajdował się na końcu korka spowodowanego robotami drogowymi.

Mimo to, siła uderzenia była ogromna. Według lokalnej policji, na drodze nie było śladów hamowania. Świadkowie przekazują, że bus na polskich numerach „wprasował” się w ciężarówkę. Według Deutsche Welle, furgonetka została kompletnie zmiażdżona.

5 ofiar śmiertelnych

Polacy przemieszczali się od Bremy w kierunku Osnabrück. Niestety, mieli nigdy nie dotrzeć do celu podróży… W zderzeniu z ciężarówką nie mieli żadnych szans.

Na początku w pojeździe widziano tylko dwie osoby, a trzech pozostałych pasażerów znaleziono dopiero, gdy strażacy wyważyli drzwi furgonetki. Początkowo służby nie potwierdzały informacji o pochodzeniu ofiar. Teraz już wiemy, że zginęła piątka Polaków.

Ofiary śmiertelne wypadku to jedna kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat. Wszyscy zginęli na miejscu. Na razie nie wiadomo, z których regionów Polski pochodzili.

Wypadek miał miejsce na odcinku drogi, na którym pojazdy zaczynają zwalniać z powodu robót drogowych. Kilometr dalej jest już plac budowy ze zwężonym pasem ruchu. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono śladów hamowania

– przekazał rzecznik straży pożarnej w Wildeshausen.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij