×

Makabryczna zbrodnia! Uciął głowę siostrze i zrobił sobie z nią selfie

Makabryczna zbrodnia w Indiach: policja aresztowała nastolatka, który miał zaatakować swoją siostrę sierpem, gdy ta robiła sobie herbatę. Potem chłopak zrobił sobie selfie z głową kobiety. W ten sposób – w jego mniemaniu – oczyścił splamiony honor rodziny. W dokonaniu zbrodni pomagała mu matka.

Makabryczna zbrodnia w Indiach

Mamy XXI wiek. Ale obok nas nadal dzieją się rzeczy, w które aż trudno uwierzyć. Indie to kraj, który zadziwia i fascynuje. Potrafi jednak również przerażać.

Policja ze stanu Maharasztra (zachodnie Indie) zatrzymała nastolatka podejrzanego o zamordowanie 19-letniej siostry. Dziewczyna była w ciąży. Jak podaje BBC, nastoletni brat zaatakował ją, gdy robiła sobie herbatę. Chłopiec odciął siostrze głowę za pomocą sierpa. Po dokonaniu zbrodni, miał wyjść na zewnątrz z głową siostry i… zrobić sobie z nią selfie. Przy całym zdarzeniu obecna była matka rodzeństwa. Kobieta nie tylko ustawiła się do zdjęcia, ale i pomagała synowi w dokonaniu zbrodni.

Kirti przygotowywała sobie herbatę, gdy Sanket zaatakował ją od tyłu sierpem, a matka złapała córkę za nogi. Mężczyzna obciął jej głowę i wyniósł ją z domu i na dworze robił sobie z matką zdjęcia

– przekazał jeden z policjantów.

Zabił, żeby oczyścić honor rodziny?

Zarówno matka, jak i jej nastoletni syn, trafili do aresztu. Mieli tłumaczyć, że zaplanowali zbrodnię, żeby oczyścić splamiony honor rodziny. 

Makabryczna zbrodnia w Indiach
Pixabay

19-latka uciekła z domu, żeby mimo sprzeciwu rodziny poślubić swojego partnera. Należeli do tej samej kasty, ale wybranek 19-latki pochodził z biedniejszej rodziny. Po ślubie nastolatka zerwała kontakt z rodziną. Jednak jej bliscy w jakiś sposób dowiedzieli się o ciąży. Wówczas zaplanowali zbrodnię. Po dokonaniu dekapitacji i wykonaniu selfie, matka sama zadzwoniła po policję.

Chociaż ta historia przypomina scenariusz filmu, tzw. zabójstwa honorowe nadal są częścią naszej rzeczywistości. Zbrodni dokonują męscy członkowie rodziny, którzy postrzegają morderstwo jako drogę do oczyszczenia splamionego honoru rodziny.

Według danych ONZ, każdego roku ofiarą zabójstw honorowych pada co najmniej 5 tys. kobiet. Przyczyną często są nieakceptowane przez rodzinę związki. 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij