×

Prosty eksperyment pokazał jak ważne dla dziecka są słowa miłości z ust mamy. Nie zapominaj o tym!

Kiedy najstarszy syn pewnej pary zachorował, psychiatra opowiedział im o eksperymencie przeprowadzonym w Anglii.

Prosty rytuał polegał na tym, że matki siedziały przy swoich chorych dzieciach i czekały na aktywną fazę snu, a następnie mówiły do nich:

„Kocham cię. Jestem z ciebie dumna. Cieszę się, że jesteś moim dzieckiem i jesteś najwspanialszy na świecie.”

Wyniki zostały porównane na tle innych dzieci z identyczną diagnozą, do których jednak matki nie szeptały w nocy. Grupa dzieci, która codziennie słyszała deklaracje miłości odzyskiwała zdrowie znacznie szybciej. To jest właśnie magia matczynej miłości.

Rodzice chorego chłopca postanowili natychmiast wypróbować metodę. Nie mieli nic do stracenia, a słowa miłości mogły tylko pomóc.

Po pięciu latach, mimo, że syn jest zdrowy, matka chłopca nadal każdej nocy szepcze do niego słowa miłości.

Istnieje wiele powodów, dla których warto to robić.

Przede wszystkim poczucie bliskości. Dla dzieci zarówno gesty jak i słowa są bardzo ważne. Słowa otuchy, pocieszenia czy po prostu miłości do dziecka znaczą bardzo wiele. Codzienna rutyna i natłok obowiązków nie zawsze pozwala spędzić chwile sam na sam z dzieckiem. Właśnie dlatego wieczorny rytuał jest tak wyjątkowy.

W ten sposób możesz powiedzieć dziecku wiele ważnych rzeczy. Czasem coś nas blokuje, chwila nie sprzyja wyznaniom miłości. Jednak spokój jaki przynosi noc sprawia, że wszelkie kłótnie i nieporozumienia znikają.

Dzieci naprawdę czują miłość słów! Proste słowa mogą tak wiele znaczyć. Nasze pociechy nie doszukują się podtekstów i przyjmują takim, jakie jest. Zwyczajne słowa mogą sprawić im tak wiele radości, że sami będziecie zaskoczeni.

Pokaż swojemu dziecku jak bardzo je kochasz. Wyraź to zarówno słowami jak i czynami. Wystarczą proste słowa, które tak wiele mogą zmienić.

Może Cię zainteresować

zamknij