×

Magda Gessler odmówiła pomocy kobiecie, która przyjęła Ukraińców pod swój dach

Niedawno pisała o dumie z Polaków, teraz Magda Gessler odmówiła pomocy kobiecie, która przyjęła pod swój dach dwie mamy i czwórkę dzieci. Z jakiego powodu? Komentarz znanej restauratorki wywołał spore kontrowersje. Mimo to część internautów podziela zdanie gwiazdy TVN.

„Jestem dumna, że jestem Polką”

Odkąd Rosja napadła na Ukrainę, Polacy każdego dnia udowadniają, że mają naprawdę wielkie serca. Dzielą się tym, czym mogą się podzielić. Dają dach nad głową, pieniądze, angażują się w pomoc na wiele sposobów. Taka postawa wzbudziła podziw na całym świecie. Głosy uznania płyną od polityków, gwiazd i gwiazdeczek. Swój podziw wobec postawy Polaków wyraziła także Magda Gessler, która sama angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Nie mogę napatrzeć się na wielkie i otwarte serca Polaków. Oddają swój ostatni grosz, ciasny kąt, żeby ratować ludzi. Jestem dumna, że jestem Polką!

– przyznała w poście na Facebooku.

Takie słowa pewnie ośmieliły internautkę, która zdecydowała się poprosić o pomoc gospodynię „Kuchennych rewolucji”.

Magda Gessler odmówiła pomocy kobiecie

Pod jednym ze zdjęć restauratorki pojawił się komentarz od kobiety, która przyjęła pod swój dach dwie matki i czwórkę dzieci. Internautka wprost poprosiła Magdę Gessler o pomoc.

Goszczę u siebie dwie mamy i czwórkę dzieci. Proszę o pomoc. Dzieci ruszają od poniedziałku do szkoły, brakuje im wyposażenia na zajęcia na basenie oraz wiosennych bucików

– napisała.

Magda Gessler raczej nie bawi się w dyplomację i potrafi być bardzo bezpośrednia. Ale po tym, co napisała w poście sprzed kilku dni, kobieta z pewnością nie spodziewała się takiej odpowiedzi od restauratorki…

Skoro się Pani podjęła, proszę się z tej pomocy wywiązać. Każdy ma swój sposób na pomoc i swój budżet

– napisała Magda Gessler.

Odpowiedź gwiazdy TVN wywołała skrajne emocje wśród internautów. Niektórzy mocno skrytykowali Gessler, nie brakuje jednak i tych, którzy podzielają jej zdanie.

Nie można brać pod dach ludzi, którym nie jest się w stanie pomóc

– czytamy w jednym z komentarzy.

Sposób Magdy Gessler na pomoc Ukraińcom

To, że restauratorka nie chciała pomóc kobiecie, która przyjęła pod swój dach Ukraińców nie oznacza, że w ogóle ich nie wspiera. Jak sama przyznała w poniedziałkowym wpisie na Facebooku, regularnie przekazuje paczki i wspiera swoje kelnerki ze Wschodu.

Dzień jak codzień…
Od dwóch tygodni. Poprostu…??????????
Tym razem w paczkach leki, które przekazałam Mikołajowi z ambasady Ukraińskiej.
Nigdy nie krzywiłam się ma wschodni akcent…
Polacy obudziła się z pomocą dla naszych wschodnich sąsiadów…tymczasem w moich restauracjach od TAK DAWNA wspieramy się cudownymi ludźmi ze wschodu…to cudowne kelnerki, które są pracowite, oddane i zaufane. Od dawna wyciągam do nich dłoń..,,dziękuje ze jesteście!!! ??❤️❤️

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować