×

„Nie podpowiadam, żeby codziennie palić trawkę”. Magda Gessler szczerze o marihuanie

Magda Gessler większości z nas kojarzy się z „Kuchennymi Rewolucjami” lub popularnym programem „MasterChef”. Nie każdy jednak wie, że znana wszystkim restauratorka jest także artystką, projektantką mody, producentką parówek, seks guru, a nawet malarką. Choć jest tego naprawdę sporo, teraz została jeszcze ambasadorką kampanii „Diagnostyka jajnika”, która ma bardzo ważne przesłanie. Jej celem jest głównie zachęcanie kobiet do regularnych badań.

Zachorowalność na raka jajnika

Misja kampanii „Diagnostyka jajnika” nie wzięła się znikąd. Na przestrzeni ostatnich 30 lat zachorowalność na niebezpiecznego raka jajnika wzrosła wśród polskich kobiet aż trzykrotnie. Na chwilę obecną jest to około 3 tysięcy zachorowań rocznie. Czy coś się w tym kierunku zmieni? Choć ciężko na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, mimo ciągłego postępu medycyny, prognozy na przyszłość nie wyglądają zbyt optymistycznie.

Pod tym względem jesteśmy daleko za innymi państwami

Taka kolej rzeczy zwróciła uwagę znanej restauratorki, która postanowiła przypomnieć, że Polska jest wciąż za państwami, które udostępniły swoim chorym na nowotwór pacjentom marihuanę medyczną. Marihuanę, która według wielu osób ma zbawienne działanie.

Jak twierdzi Gessler, sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w Kanadzie, gdzie na co dzień przebywa jej partner, Waldemar Kozerawski.

Rząd kanadyjski uznał marihuanę za legalne lekarstwo, które można kupić w aptece bez recepty. Wiele osób chorych ma również świadomość, że olej z konopi, który można dostać w niektórych państwach Europy jest lekiem o dużej sile niszczenia nowotworu – mówi Gessler

Marihuana medyczna w Polsce

Dzisiaj dostęp do marihuany leczniczej w Polsce jest wciąż praktycznie niemożliwy. Powodem są wyniki zawiłych i niejasno sprecyzowanych przepisów. I choć minął już rok od legalizacji medycznej marihuany, pierwszy wniosek o rejestracje substancji wpłynął dopiero półtora miesiąca temu. Na przełomie listopada i grudnia firma Spectrum Cannabis ma wprowadzić do polskich aptek susz z medycznej marihuany. Będzie go można nabyć na receptę.

Nie podpowiadam, żeby codziennie palić trawkę. Chociaż jest lepsza od papierosów i ewidentnie wpływa na humor oraz ogólny stan psychiczny, ale warto wiedzieć, jak się można ratować – dodaje restauratorka

Myślicie, że marihuana lecznicza w końcu stanie się w Polsce zdecydowanie bardziej dostępna?

Może Cię zainteresować

zamknij