×

19 szczerych zdjęć, które pokazują, z jakimi problemami zmagają się mamy każdego dnia

Wszyscy mówią o tym, jak szczególne dla kobiety jest macierzyństwo, a więź z dzieckiem jest silniejsza niż jakakolwiek inna, i że to magiczna podróż, która jest zarówno satysfakcjonująca, jak i przepiękna. No nie da się z tym nie zgodzić. Chyba każda mama kocha być mamą, ale ta odpowiedzialność nie jest tylko i wyłącznie piękna i usłana różami. Macierzyństwo to nie zawsze tęcze i motylki.

Macierzyństwo nie pamięta, jak to jest spać w nocy. Macierzyństwo to widok takiej sterty pieluch i kup, jakiej nie myślałaś, że kiedykolwiek zobaczysz. Macierzyństwo nie ma już prywatności, nigdy nie sika się ani nie bierze się prysznica w spokoju. Macierzyństwo używa twojej koszuli, by wytrzeć cieknące nosy i brudne twarze. Macierzyństwo uczy Cię, jak robić wszystko jedną ręką, niosąc dziecko w drugiej. Macierzyństwo budzi się z małym tyłkiem lub stopą na Twojej twarzy. Macierzyństwo karmi piersią zawsze i wszędzie. Macierzyństwo to spodnie dresowe i źle ułożone włosy każdego dnia. Macierzyństwo cały czas ma brudny samochód. Macierzyństwo nie jest w stanie chorować, ponieważ to praca 24/7 bez wypłaty, a lista zadań jest bardzo długa. Ale… Bycie mamą oznacza bycie całkowicie przytłoczonym przez miłość, radość, odpowiedzialność i bezinteresowność. To zdecydowanie najpiękniejsze emocje, jakie dane jest nam przeżywać.

Dokładnie wie o tym także ta fotografka, która stworzyła mały projekt, w którym dzieli się zdjęciami, ukazującymi prawdę o macierzyństwie. Na koniec same przyznacie, że to na, co spoglądacie, to czysta prawda ? Więcej zdjęć Giedre Gomes znajdziecie na jej Facebook’u i stronie internetowej.

Właśnie tak wygląda macierzyństwo na co dzień ??

Może Cię zainteresować

zamknij