×

Łukasz Szumowski przerywa wakacje. Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo poważna

Łukasz Szumowski przerywa wakacje. Ze względu na rekordową liczbę zakażeń koronawirusem Minister Zdrowia zrezygnował z wypoczynku z rodziną. Jego priorytetem jest dobro Polaków.

Łukasz Szumowski przerywa wakacje

Dziś rano padł nowy rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 615 nowych przypadków koronawirusa. Sytuacja w kraju jest dość poważna. Liczba zakażeń rośnie w szybkim tempie. Jest to w dużej mierze wynik organizowanych wesel oraz wakacyjnych wyjazdów.

Ze względu na nagłe zaostrzenie się epidemii, minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił przerwać swój urlop. Już jutro minister zdrowia powróci do swoich obowiązków w resorcie zdrowia. Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, Łukasz Szumowski nawet przebywając na urlopie pozostaje w stałym kontakcie z ministerstwem.

Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

Już jutro minister zdrowia będzie uczestniczył w spotkaniu ze sztabem kontrolującym walkę z koronawirusem.

W piątek Łukasz Szumowski będzie osobiście w Ministerstwie Zdrowia spotykał się z przedstawicielami sztabu i instytucji zajmujących się walką z koronawirusem.

Wakacje ministra zdrowia

Łukasz Szumowski zdecydował się tegoroczne wakacje spędzić na łonie natury. Wraz z rodziną wybrał się w malownicze okolice Suwalszczyzny. Fotoreporterom udało się uchwycić kilka chwil z wypoczynku ministra. Rodzina Szumowskich wybrała się nad jezioro, gdzie wszyscy zażywali ochładzających kąpieli w zimnej, krystalicznie czystej wodzie.

Jakiś czas temu w wywiadzie Łukasz Szumowski opowiadał o swoich planach na wakacje.

Mam krótki urlop na Suwalszczyźnie. Jestem z rodzicami, żoną i dziećmi. Chwila odpoczynku od polityki. Ładna, ciepła pogoda. Pływałem przez jezioro i z powrotem. Lubię polskie jeziora, czasami wybieramy się też z rodziną nad polskie morze.

Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała część planów Łukasza Szumowskiego. Możliwe, że w związku z zaostrzeniem się epidemii, wyjazd nad Morze Bałtyckie nie dojdzie do skutku.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij