×

Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Gdzie były minister zdrowia mógł się zarazić?

Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Według informacji zdobytych przez dziennikarzy Onetu, były minister zdrowia nie zaraził się na zagranicznych wakacjach, lecz w Polsce.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski niedawno wyjechał na urlop za granicę. Po powrocie do Polski tłumaczył:

Wakacje się udały, a na wodzie spędziliśmy ponad 100 godzin. Na ląd zeszliśmy raz i to na wysepkę, gdzie – z tego co wiem – nie było ani jednego przypadku koronawirusa. (…) Na wakacjach byłem wtedy, gdy wiedzieliśmy już, że z powrotów wakacyjnych jest po kilkanaście, kilkadziesiąt zakażeń, a nie setki. Spędziłem te 10 dni w pomieszczeniu i na wodzie. Myślę, że ryzyko było więc żadne.

Jednakże, jak się dowiedzieli redaktorzy Onetu, do zakażenia koronawirusem nie doszło w trakcie urlopu. Wirusa wykryto u Szumowskiego dopiero po powrocie do Polski. Ustalono także, że pozytywny wynik testu na Covid-19 otrzymało również kilku członków rodziny byłego ministra zdrowia.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia nie potwierdza

Dzisiaj podczas konferencji prasowej zapytano rzecznika Ministerstwa Zdrowia o stan zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jednak Wojciech Andrusiewicz nie chciał komentować doniesień o zakażeniu profesora koronawirusem.

Stwierdził iż jest rzecznikiem obecnego ministra zdrowia, a Szumowski to teraz osoba prywatna i takie pytanie trzeba kierować bezpośrednio do niego.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować