×

TVP: „Łukasz J. projektant mody zatrzymany za pranie pieniędzy”

Łukasz J. projektant mody zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS? Taka informacja pojawiła się dziś rano w serwisie TVP info. Według doniesień, Łukasz Jemioł, miał zostać zatrzymany w związku z oszustwami podatkowymi. Na stronie czytamy: „Łukasz J. znany polski projektant mody znalazł się w gronie 10 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS, w związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującą się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy. Na działalności gangu, Skarb Państwa stracił co najmniej 1,5 miliona złotych”.

Łukasz J. – projektant mody zatrzymany?

Na tę chwilę Prokuratura Regionalna w Szczecinie nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących zatrzymania oraz popełnionej zbrodni. TVP.info mimo to, informuje, że jest to bez wątpienia znany projektant. Prawda jednak jest zgoła inna, o czym w rozmowie z Wirtualną Polską poinformowała menadżerka projektanta.

To fake news

Menadżerka projektanta była w szoku, gdy dowiedziała się, jaka plotka od rana krąży w mediach. Szybko sprostowała całą sytuację i zastanawia się, skąd TVP posiada taką informację:

Próbujemy dociec, skąd TVP Info miało taką krzywdzącą i kompletnie nieprawdziwą informację. Łukasz siedzi w domu i je śniadanie, jutro leci do Barcelony

Śledztwo prowadzone od lat

W artykule, który pojawił się na stronie TVP info, czytamy o tym, że grupa przestępcza została zatrzymana przez funkcjonariuszy szczecińskiego CBŚP, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Zatrzymanie dotyczy działalności w latach od 2013 do 2017 roku.

Postawiono już zarzuty

10 osób usłyszało już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy czy oszustw podatkowych. Za to grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymane osoby zaniżały deklarowane zyski i nie wykazywały rzeczywistych przychodów. Ponadto dzięki fikcyjnym fakturom legalizowały zyski.

Policja zapewnia, że będą kolejne zatrzymania. Wstępnie straty oszacowana na około 1,5 mln złotych, ale już wiadomo, że są znacznie wyższe. Jednak wszystko wskazuje na to, że wśród dziesięciu zatrzymanych osób nie ma projektanta gwiazd. Skąd taka informacja w takim razie dotarła do prasy?

Czekamy na dalsze ustalenia w tej sprawie i komentarz samego projektanta

Może Cię zainteresować

zamknij