×

W 2011 roku ważył 190 kg. 6 lat później zrzucił prawie połowę tej wagi i wygląda zupełnie inaczej

W 2011 roku Luiz Trigo ważył 190 kilogramów. Odszedł z pracy, a jakiś czas później opuściła go dziewczyna. Źle się czuł, był smutny i przygnębiony. Postanowił, że pójdzie do lekarza. Na miejscu, po przeprowadzeniu pierwszych badań, powiedziano mu, że jeżeli nic nie zrobi ze swoją masą, już niedługo może umrzeć…

Ten moment na zawsze zmienił jego życie.

Mężczyzna długo zmagał się z otyłością, jak sam twierdzi, była to cześć jego życia. Już w liceum ważył o wile za dużo.

Nic nie zmieniło się także wtedy, gdy zaczął studia oraz swoją pierwszą pracę. Kompletnie nie zwracał uwagi na swoje odżywianie, bardziej przejmował się swoimi ocenami i zdanymi egzaminami. Jadł to, co akurat było pod ręką i to przy czym nie trzeba było za bardzo się wysilać.

Pierwsze próby walki o lepszy wygląd i zdrowie pojawiły się jeszcze przed wizytą u lekarza, ale były bezowocne… Luiz nie mógł pracować, a najprostsze czynności sprawiały mu straszliwe problemy. Gdy porzucił pracę, postanowił, że skoncentruje się na tym, aby zrzucić ciążące mu kilogramy.

Niestety, wtedy zostawiła go dziewczyna i zamiast schudnąć znów przytył aż 30 kilogramów.

Straszliwe pogorszenie zdrowia

Jakiś czas później pojawiły się u niego palpitacje serca, a lekarze powiedzieli mu, że jest w stanie przed cukrzycowym. To wtedy dowiedział się, że jeśli nie zmieni swojego życia, najprawdopodobniej umrze z ciągu kilku lat.

Zrozumiał, że może siedzieć sobie spokojnie i czekać na śmierć albo w końcu naprawdę zrobić coś ze swoim życiem.

Początki zawsze są trudne

Szczególnie dla kogoś, kto przez cały czas jadł to, na co miał ochotę…

Luiz kompletnie nie miał pojęcia od czego zacząć… Postanowił jednak, że w pierwszej kolejności zrezygnuje z fast foodów oraz słodkich napojów gazowanych. Wspominając swoje pierwsze ćwiczenia mężczyzna wyznaje, że były bardzo upokarzające. Chodził po prostu tam i z powrotem po pagórku obok swojego domu. Na nic więcej nie mógł sobie pozwolić.

Ciężka praca

Kiedyś był jednym z tych, którzy chcą szybkiej utraty wagi i natychmiastowych efektów. Teraz wie, że to niemożliwe i że liczy się tylko ciężka praca i tylko dzięki niej można osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz zdrowie.

Dziś Luiz Trigo jest trenerem personalnym i dietetykiem. Pomaga innym przebyć drogę, którą kiedyś sam przeszedł. Przez całą swoją podróż stracił łącznie 120 kilogramów.

Fantastyczny wynik, prawda?

Patrząc na takich ludzi jak Luiz, warto uświadomić sobie, że wszystko jest możliwe, jeśli naprawdę bardzo
czegoś pragniemy.

Polecane

Może Cię zainteresować