×

Ludzkie ciała na tackach, zapakowane w folię w centrum Warszawy. O co chodzi?!

Ludzie na tackach i pod folią pojawili się dzisiaj w centrum Warszawy. Happening miał na celu przekazać ważną rzecz. O co chodziło?

Ludzie na tackach i pod folią

Na Twitterze pojawiły się dzisiaj zdjęcia z centrum Warszawy, a dokładnie z Placu Zamkowego. Widzimy na nich siedem osób leżących na plastikowych tackach, owiniętych folią. Byli pokryci sztuczną krwią.

Okazuje się, że byli to aktywiści, a happening został zorganizowany pod szyldem „Ludzkie mięso”. Na folie, w które zawinięci są kobiety i mężczyźni, naklejono kartki m.in. z napisem „Mięsna Farma – zawsze świeża mała świnka”. Uczestnicy happeningu imitowali w ten sposób mięso, które na co dzień można kupić w supermarketach.

Po twarzach przechodniów widać, że cała akcja spotkała się z dużym zaskoczeniem. Ale czemu miało to służyć?

W obronie zwierząt

W ten sposób aktywiści stanęli w obronie zwierząt. Nie zgadzają się oni na ich okrutne traktowanie w chowie przemysłowym. Jak informują:

Przemysł mięsno-nabiałowy wydaje miliony na kampanie reklamowe i ukrywa przed społeczeństwem horror hodowli zwierząt oraz to, co dzieje się w rzeźniach i transportach.

Natomiast sam happening miał na celu pokazać, że człowiek jest podobny do zwierząt – krowy, świni czy kurczaka:

Zwierzęta nie są produktami ani maszynami. Czują, myślą, chcą i mają prawo żyć na tej Ziemi tak samo jak my! Czy aż tak trudno jest sobie wyobrazić, jak to jest być na ich miejscu?

Niektórzy internauci zgodzili się z przesłaniem. “Właśnie powinno się pokazywać takie rzeczy” – czytamy. Jednakże większość zauważa, że ludzie od zawsze żywili się mięsem:

Prawo życia dla zwierząt, tak. Ale czy my jesteśmy zwierzętami? 🤔 Wątpię czy na mięsożerców to zadziała, od zarania dziejów człowiek jadł mięso i nie wydaje mi się żeby cokolwiek miało się w tym zmienić

No i co…jakby dinozaury przeżyły to by tak było… Ale cóż to człowiek jest predatorem i czego mamy sobie odmawiać mięsa… Totalny idiotyzm żeby na siebie zwrócić uwagę… Chcesz coś zrobić pożytecznego to idź jako wolontariusz do domu dziecka lub gdzieś indziej… A nie protesty żeby mięsa nie jeść…..idiotyzm

Co Wy o tym uważacie?

Źródła: wpu24.pl, twitter.com, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij