×

Bestialsko pobił psa i przywiązał do drzewa. Zwierzaka w krytycznym stanie znaleziono przypadkiem

Ile czasu Lucky spędził przywiązany do drzewa, tego nie wie nikt. Najważniejsze jest to, że psiak wreszcie czuje się lepiej i nic mu już nie grozi. Policja jednak prosi o pomoc w namierzeniu sprawcy.

Przypadek

W lesie koło Spytkowa, w okolicach przejścia granicznego między Niemcami a Czechami, 30 marca znaleziony został labrador. Na czekoladowego psiaka natknął się pan Damian. Czworonóg był przywiązany do drzewa. Szczęśliwie znaleziony pies otrzymał na imię Lucky.

Z dzisiejszych badań krwi wynika, że nerki labradora podejmują pracę. Nadal utrzymuje się wysoki stan zapalny i niestety…

Opublikowany przez Redvet Przychodnia Weterynaryjna Niedziela, 1 kwietnia 2018

Bestialskie traktowanie

Czworonóg po prostu leżał. Był bezsilny. Nawet nie spojrzał na swojego wybawcę. Natychmiast został zabrany do weterynarza. Okazało się, że jest skrajnie niedożywiony i odwodniony. Stan psa był krytyczny. Lucky przed porzuceniem został dotkliwie pobity. W lesie spędził przynajmniej kilka dni.

Dzisiaj mamy same dobre wieści :-)Lucky, gdy zabieramy go do naszej przychodni sam wstaje i idzie z domu do auta :-)…

Opublikowany przez Redvet Przychodnia Weterynaryjna Czwartek, 5 kwietnia 2018

Przeżył cudem

Niewiele zwierząt byłoby w stanie przetrwać tyle czasu w tak złym stanie. Lucky miał setki ran po uderzeniu tępym przedmiotem i kopnięciach. Liczne krwiaki, owrzodzony żołądek, połamane kości, powikłania po niedożywieniu, obrzęk mózgu i problemy z nerkami to lista urazów, z którą musieli uporać się weterynarze.

Lucky – czekoladowy labrador – aktualizacja.Dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie udzielone naszemu pacjentowi,…

Opublikowany przez Redvet Przychodnia Weterynaryjna Środa, 4 kwietnia 2018

Prośba o pomoc

Choć Lucky czuje się lepiej i nic mu już nie grozi, jego oprawcy nadal nie złapano. Policja prosi po pomoc w namierzeniu osoby, która skrzywdziła zwierzaka. W związku ze znęcaniem się nad psem wszczęto postępowanie. Każdy, kto może pomóc, proszony jest o kontakt (75 64 94 207).

Uff! Z przyjemnością informujemy, że zaplanowany na wczoraj bilans pooperacyjny Lucky'ego zakończył się wynikiem…

Opublikowany przez Redvet Przychodnia Weterynaryjna Wtorek, 17 kwietnia 2018

Szczęśliwe zakończenie

Czytelników z pewnością ucieszy fakt, że Lucky znalazł także nowy dom. Osoba, która go adoptowała odwiedzała go każdego dnia w trakcie leczenia. Brawa należą się także panu Damianowi, który nie został obojętny na los czworonoga i uratował psiaka.

Może Cię zainteresować

zamknij