×

Gdy okoliczni mieszkańcy otoczyli tego bezdomnego, na początku nie wiedział, co chcą z nim zrobić

Ten 83-letni staruszek nazywa się Luciano Chuman, mieszka w peruwiańskim mieście Ferreñafe i to dosłownie w samym mieście…

Od bardzo dawna jest bezdomny i tuła się po miasteczku w poszukiwaniu bezpiecznego noclegu.

Miejscowi ludzie nazywają go „El Loco Chuman”, co oznacza szalony Chuman.

Wygląda dość przerażająco – ma stare, długo niezmienianie ubrania, jego włosy są zmierzwione, broda zdecydowanie ze długa, a paznokcie brudne i niesamowicie groźne na pierwszy rzut oka. Jednak w gruncie rzeczy jest bardzo sympatycznym staruszkiem.

Mieszkańcy od czasu do czasu dają mu coś do jedzenia. Jednak większość osób po prostu nie zwraca na niego uwagi lub co gorsza wyśmiewa go…

Historia szalonego Chumana jest naprawdę tragiczna, a sam los nigdy go nie rozpieszczał. Nie dość, że staruszek nie ma pracy, ani rodziny, to dodatkowo cierpi na schizofrenię od bardzo dawna.

Mogłoby się wydawać, że Luciano już nigdy nie doświadczy niczego pozytywnego w swoim życiu, oprócz podrzucenia mu kawałka chleba.

Większość ludzi, choć brzmi to okrutnie, traktuje go jak rzecz, a nie ludzką istotę z uczuciami, zmartwieniami i lękami.

Sam 83-latek jest już zrezygnowany i czeka na swój koniec…

Jednak to, na co zdobili się okoliczni mieszkańcy, można określić mianem cudu. Ludzie z lokalnego kościoła złączyli siły i postanowili pomóc Luciano. Nie mogli już dłużej patrzeć na jego cierpienie…

Wspólnie poprosili go, aby poszedł z nimi. Gdy Luciano zgodził się, wtedy pomogli mu się wykąpać, zadbać o paznokcie i dali nowe ubrania.

Przystrzygli mu również włosy…

…i zaprowadzili do lekarza.

Po tych przemianach Luciano zaprezentował całkowicie inne oblicze:

Jak dobrze, że na świecie wciąż są dobrzy ludzie, którym zależy na niesieniu pomocy innym…

Polecane

Może Cię zainteresować