×

27-latka traci przytomność w pociągu. Kiedy się budzi, znajduje obok siebie tajemniczy liścik…

Ellie Farnfield to 27-letnia studentka akupunktury z Londynu. Po odwiedzinach u rodziny zmierzała właśnie pociągiem na zajęcia. Stację przed miejscem docelowym przewróciła się i doznała ataku padaczkowego…

Kiedy odzyskała przytomność, okazało się, że znajduje się w szpitalu. Nie pamiętała, co właściwie się stało. W jej głowie panowała pustka…

Kiedy rozejrzała się dookoła, zobaczyła odręcznie napisany liścik:

Cześć Eleonor,

Mam nadzieję, że w chwili, gdy to czytasz czujesz się już lepiej. W pociągu miałaś atak padaczkowy więc zająłem się Tobą. Nie uderzyłaś się w głowę, ale być może zraniłem Cię w nogę, kiedy na nią stanąłem, zanim zorientowałem się, że leżysz na podłodze. Przepraszam!

Przykro mi, że nie mogę zostać z Tobą, ale zostawiam Ci kawę, żeby postawiła Cię na nogi oraz 10 funtów, aby być pewnym, że będziesz mieć, jak dotrzeć do domu.

Skontaktowałem się też z ludźmi z Twojego telefonu i pomocą medyczną. Teraz, zostawiam Cię z obsługą pociągu. Mam nadzieję, że bardzo szybko dojdziesz do siebie.

Pozdrawiam,
Tom

Kiedy Ellie przeczytała ten liścik, nie mogła uwierzyć, że wciąż istnieją na świecie ludzie, którzy są w stanie nieść bezinteresowną pomoc zupełnie obcym osobom. Była wręcz zszokowana.

Niestety, nie miała pojęcia kim jest tajemniczy Tom, a bardzo chciała się tego dowiedzieć…

Postanowiła, że opublikuje ten liścik na swoim facebookowym profilu.

Miała nadzieję, że w ten sposób uda jej się odnaleźć mężczyznę, który jej pomógł. Bardzo chciała osobiście mu podziękować i oddać jego pieniądze, a także powiedzieć, że dzięki niemu udało jej się odzyskać wiarę w ludzkość.

Internauci okazali się bardzo pomocni i z ogromną szybkością udostępniali post Ellie. Niestety. Toma do tej pory nie udało się odnaleźć…

A może Ty poznajesz ten charakter pisma lub domyślasz się kim mógł być tajemniczy Tom? :)

W końcu tylu naszych rodaków mieszka w Londynie.

Może Cię zainteresować

zamknij