×

Tajemnice Piotra Woźniaka-Staraka. Do końca nie chciał, aby wyszły na jaw

Tajemnice Piotra Woźniaka-Staraka to coś, co producent filmowy zabrał ze sobą do grobu dokładnie trzy lata temu. To wtedy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na jeziorze Kisajno na Mazurach. O czym nie mówił nigdy znany przedsiębiorca, współwłaściciel i członek zarządu przedsiębiorstwa producenckiego Watchout Studio?

Tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

18 sierpnia 2019 roku, a więc dokładnie 3 lata temu, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na jeziorze Kisajno na Mazurach. Feralnego dnia producent filmowy Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, którą żyła cała Polska. Cztery dni później potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Ciało producenta zostało znalezione na dnie jeziora – nie żyje Piotr Woźniak-Starak.

Jaki był Piotr Woźniak-Starak? Nieznane fakty

Ci, którzy osobiście poznali Piotra Woźniaka-Staraka, do dziś nie mogą pogodzić się z jego śmiercią. Wielu z nich wspomina go w bardzo ciepłych słowach, co czasami nie idzie w parze z ogromnym majątkiem, jaki udało się zgromadzić danej osobie.

Piotr zawsze był pomocny. Jak trzeba było sąsiadowi siano zwieźć z pola, to nie było żadnego problemu, znalazł się transport

Czasami spacerował sobie po okolicy. Nie powiem, grzeczny był, dzień dobry zawsze odpowiedział i nie zadzierał nosa, dobry chłopak z niego był

– wspominają w rozmowie z „Faktem” mieszkańcy Fuledy, miejscowości, w której znajduje się posiadłość Staraków.

Tajemnice Piotra Woźniaka-Staraka

Rodzina Staraków od lat znajduje na liście najbogatszych w Polsce. Szacunkowo cały majątek Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka wynosi ok. 6 miliardów złotych. Piotr Woźniak-Starak był szalenie bogaty i potrafił się tym bogactwem dzielić z innymi. Wielu pamięta, że nie tylko pomagał najbliższym sąsiadom, ale także wspierał finansowo okoliczne instytucje. Na łamach tabloidu wspomniał o tym sołtys wsi Kamionki, Ryszard Mazunek.

Jak trzeba było się dołożyć do paczek dla dzieci na Dzień Dziecka czy na Mikołaja, to nie było żadnego problem.

Źródła podają, że Piotr Woźniak-Starak pomógł również tamtejszej straży pożarnej. Wpłacił na jej konto 160 tys. złotych, które zostały przeznaczone na zakup nowego wozu. O tym wszystkim Piotr nie mówił. Nie chciał, aby myślano, że robił to dla poklasku. Pomoc trzymał w tajemnicy.

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak przyszedł na świat 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Był absolwentem bostońskiego Emerson College na kierunku komunikacja, a także grafiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku. W późniejszych latach został producentem filmowym, przedsiębiorcą i współwłaścicielem oraz członkiem zarządu przedsiębiorstwa producenckiego Watchout Studio.

Dwa najbardziej znane filmy wyprodukowane przez Staraka to „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Prywatnie od sierpnia 2016 roku Piotr był żonaty z Agnieszką Woźniak-Starak. Para nie miała dzieci.

Źródła: gwiazdy.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij